Криворізька МВК шукає підстави для відмови в реєстрації спостерігачів ОПОРИ

10.11.2015 11:07   -
Автор:

Під час подання на реєстрацію спостерігачів від ОПОРИ, Криворізька міська виборча комісія влаштувала безпідставний скандал. Першою підставою для неприйняття документів стали вимоги члена комісії Вячеславової Н.В. (Індустріальна партія) залишити їй оригінал довіреності представника ОПОРИ.
Про це пише видання “ДНЕПР. ГЛАВНОЕ” з посиланням на прес-службу ГО.
Після пояснення, що довіреність потрібна лише для підтвердження повноважень подавати документи, і закон не зобов’язує представника залишати довіреність або її копію, Н. Вячеславова все ж зробила собі копію. Далі члена комісії обурив вигляд номерів телефонів кандидатів у спостерігачі, зазначених у поданнях.
Представник Індустріальної партії зауважила, що вказані номери телефонів схожі на номери, які ОПОРА подавала 19 жовтня перед першим туром голосування, і що за ними не можна додзвонитися до спостерігача. Згодом в розмову втрутилася член комісії Брилькова І.О., вдягнена в сукню кольорів прапору терористичної організації «Донецька Народна Республіка», і підвищеним тоном назвала ОПОРУ «шаражкіною конторою», і що їй відомо, на кого працює ОПОРА.
Читайте також: Иван Куличенко готов покинуть фракцию БПП, – эксперт
Коли представник ОПОРИ запитав пані Брилькову, на кого ж, на її думку, працює ОПОРА, І. Брилькова відрізала: «Будешь со своей женой так разговаривать!».Ще одна член комісії, яка була свідком діалогу, запропонувала покликати охорону, і, не очікуючи погодження колег, привела двох працівників муніципальної гвардії.
Спостерігач ОПОРИ, який приніс подання, почав робити відозапис подій, що одразу ж обурило члена комісії Н. Вячеславову, і вона попросила гвардійців відібрати в опорівця відеокамеру. Гвардійці відмовились виконувати злочинну вимогу, та, переконавшись, що громадський порядок не порушується, вийшли з приміщення комісії.
Прибувши на ґвалт, голова комісії Павло Гівель («Опозиційний блок»), наказав підлеглим прийняти документи, але зауважив, що комісія не зареєструє спостерігачів, поки не отримає відповіді на запит до ЦВК про дозвіл ОПОРІ проводити спостереження.
Читайте також: Эксперт раскритиковал концепцию ЖКХ Вилкула
На думку П. Гівеля, ОПОРА повинна була отримати від ЦВК окремий дозвіл проводити спостереження за повторним голосуванням, яке відбудеться 15 листопада в містах, кількість виборців яких перевищує 90 тисяч, і в яких під час першого туру не було обрано міських голів.
Ч.5 ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори»: «Офіційний спостерігач реєструється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням керівника громадської організації. У поданні про реєстрацію офіційного спостерігача зазначаються його прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, місце роботи (заняття), займану посаду, адресу місця проживання, номер контактного телефону. До подання додається заява про згоду цієї особи бути офіційним спостерігачем від відповідної громадської організації, а також копія рішення Центральної виборчої комісії про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах».
Слід зазначити, що у Дніпропетровській області ОПОРА вже виграла два судових процеси стосовно відмови в реєстрації спостерігачів виборчими комісіями через, начебто, неналежні контактні номери телефонів.