Керівництво мерії Дніпра зустрілося з підлітками, які розмалювали пам’ятник Полю

22.03.2019 15:00   -
Автор:

22 березня у Дніпровській міській раді керівництво мерії та Шевченківського відділу поліції зустрілося з підлітками, які на початку березня обмалювали пам’ятник Олександру Полю рекламою наркотиків, та їхніми батьками.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
«Встановлено, що хлопці лише наносили написи, вони не причетні до розповсюдження психотропних речовин. Батьки ні про що не здогадувалися, для них це було справжнім шоком. Хлопці зараз активно співпрацюють зі слідством. Найшвидше, їм доведеться пройти виправні роботи. Батьки вирішили компенсувати та відновити елементи, які були пошкоджені фарбою. Це буде гарний урок», – зазначив один із заступників міського голови Дніпра Бориса Філатова.
За словами Михайла Лисенка, знайти правопорушників вдалося, зокрема, завдяки програмі «Безпечне місто», яку ініціював мер Борис Філатов. У її рамках у Дніпрі було встановлено близько 700 камер відеоспостереження.
«Працівники поліції провели масштабну роботу, переглянули дуже багато відеоматеріалів і з міських камер, і з камер приватних підприємців. Усі особи сприяли слідству. Нам вдалося повністю відстежити шлях хлопців. У нас є чотири задокументованих факти нанесення ними написів. Вони – неповнолітні, тож прохання до суспільства – поставитися з розумінням. Хлопці повністю розкаялися. За цими матеріалами було вирішено скласти адміністративні протоколи за фактом хуліганства та за фактом поганого нагляду за дитиною», – повідомив начальник Шевченківського відділення поліції Дніпровського відділу ГУНП у Дніпропетровській області, полковник поліції Микола Ткаченко.
Як зазначила мати одного з хлопців, вона не очікувала, що її дитина могла скоїти таке правопорушення: «У мене троє дітей. Родина благополучна. 15 років тому ми з чоловіком повністю відмовилися від алкоголю та тютюну, діти займаються спортом. Син готується до ЗНО. Мені дуже соромно, що я не встежила за ним. Зараз ми співпрацюємо зі слідством і просимо вибачення у всієї громади за те, що скоїла моя дитина».
«Я прошу вибачення в усіх мешканців міста, в усього суспільства, що я не додивилася, не донесла до своєї дитини, чого не можна робити. Нашій родині соромно», – додала мати другого хлопця.
Підлітки визнають свою провину й також просять вибачення у мешканців міста. Кажуть, що самі не можуть зрозуміти, через що так вчинили.
«Ми з другом гуляли центром міста. Зайшли в магазин, і спало на думку зробити щось дурне. Ми не розуміли наслідків. Зараз усвідомлюємо, що спаплюжили пам’ятник, історію нашого міста. Мені дуже соромно і перед батьками, і перед вчителями, і перед керівництвом міста, і взагалі перед усім суспільством. Вибачте», – сказав один із хлопців.
Нагадаємо, у ніч на 6 березня у центральній частині Дніпра з’явилися написи з рекламою Telegram-каналу, через який розповсюджують психотропні речовини. Один із них був на пам’ятнику першому почесному громадянину Катеринослава Олександру Полю.
Після цього випадку Борис Філатов оголосив винагороду у майже 100 тис. грн за інформацію, яка допоможе встановити особу зловмисника. Згодом міська рада з ініціативи мера ухвалила рішення про заснування муніципальних винагород для містян, які допомагатимуть виявляти вандалів і наркоторговців.