Креативні школярі з Дніпра та Кам’янського перемогли в Україні, наступний етап – всесвітній фінал конкурсу, який пройде у США

02.04.2021 11:35   -

Команди юних науковців із Дніпра та Кам’янського перемогли у Всеукраїнській олімпіаді креативності Destination Imagination. Тож тепер вони представлять країну у всесвітньому фіналі конкурсу, який пройде у США, – повідомляє департамент освіти і науки облдержадміністрації.

«Всеукраїнській етап олімпіади проходив онлайн. Загалом до нього долучилися 23 команди. Три з них представляли наш регіон. Учасники обирали напрямок або «виклик», згідно з яким і отримували завдання. На його виконання мали три тижні», – розповіла директорка Малої академії наук у Дніпропетровській області Наталія Тягло.

Всесвітній етап олімпіади креативності Destination Imagination пройде вже вп’яте. Традиційно – у США. Зазвичай він збирає до 30 тис учасників. Нині через пандемію вирішують, який буде формат: онлайн чи офлайн. Українські школярі візьмуть участь у міжнародному турнірі вдруге. Юні вчені Січеславщини – вперше.

До олімпіади школярі ретельно готувалися. Як каже одинадцятикласниця дніпровської гімназії №3 Вероніка Подлєснова, «прокачували креативні м’язи». Вчителі-куратори «натаскували» їх. Давали завдання далеко за шкільний рівень. Тренували працювати в команді.

 «Ми обрали науковий виклик. Треба було змоделювати ситуацію: що станеться, якщо штучний інтелект замінить людство. Довели: це може призвести до теплової смерті Всесвіту. Відповідь презентували у вигляді документального фільму», – сказала Вероніка Подлєснова.

Команда із Кам’янського технічного ліцею обрала інженерний виклик. Школярам треба було створити макет спорткомплексу та прив’язати його до конкретної місцевості.

«Вигадали багатофункціональну сучасну залу, яку можна було б облаштувати у нас в ліцеї. Використовувати її і для свят, і занять спортом. Наверху – розмістити лабораторію та обсерваторію, майданчик для активних ігор», – розповіла одинадцятикласниця ліцею Катерина Кузора.

 На обмірковування ідеї – декілька днів. Ще півтора тижні – на виготовлення макету.

«Хлопці та дівчата корпіли над завданням 24/7. Більшість деталей макету спорткомплексу виготовили на 3D-принтері. Нещодавно ліцей отримав сучасну STEM-лабораторію. Якраз нове обладнання стало у нагоді», – поділилася заступниця директора ліцею Яна Жучек.