«Колектив дуже приємний. Допомагають у реалізації власних ідей. Не жалкую, що звернулась тоді за оголошенням», — переселенка про знайдену роботу у Дніпрі

14.06.2024 19:18   -

Дніпро — лідер з працевлаштування ВПО в Україні. Наталя Косяк приїхала до Дніпра з Бахмута. Нині вона викладає в одній з приватних шкіл міста англійську. До переїзду працювала вчителькою англійської та французької.

«Усе моє свідоме життя було пов’язане з Бахмутом. Стільки було планів, мрій… Але, коли почалися масовані обстріли й на подвір’ї побачила нерозірваний снаряд, то зрозуміла, що треба їхати. Спочатку зупинились в одному з маленьких містечок на Вінниччині. А потім переїхали до Дніпра. Шукала роботу й побачила, що потрібні вчителі у приватну школу», — ділиться жінка. Вона вчителює вже рік. 

Навчає 10-ті та 11-ті класи англійської мови. «Колектив дуже приємний. Допомагають у реалізації власних ідей», — додає пані Наталя.

В освітньому холдингу, де вона працює, уже працевлаштовані понад 50 вимушених переселенців.

«Влаштовувати на роботу переселенців почали із серпня 2022-го. Не знали, яким буде перший навчальний рік в умовах повномасштабного вторгнення. Адже спочатку працювали як шелтер, а згодом почали уже навчальний процес. Зі свого боку, ми підтримуємо переселенців як можемо. Для наших працівників-переселенців винаймаємо житло. Бо розуміємо, як важко на перших порах починати життя на новому місці, часто з нуля. У нас є відкриті вакансії: вчителі англійської, української мов, математики. Потрібні бухгалтери та інші», — прокоментувала Ольга Цвігун, генеральна директорка та співзасновниця Освітнього холдингу «Логос».

Також переселенці працюють у департаментах, комунальних підприємствах, що підпорядковані Дніпровській міській раді.

«Мерія Дніпра стала одним із найкращих роботодавців міста. Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну до міської ради та комунальних підприємств працевлаштувалися 1 131 ВПО», — розповіла Тетяна Янушкевич, очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради.

Знайшла роботу у відділі Дніпровського міського територіального центру в Індустріальному районі Олена Грибанова. Вона до 2022 року жила в Авдіївці, що на Донеччині.

«Працювала до останнього у міському соціальному центрі. Я живу цією роботою уже понад 20 років! Проте через те, що місто бомбардували, з родиною переїхали до Дніпра. Завдяки великому досвіду працевлаштувалася тут. Робота подобається. Колектив мене прийняв, умови – прекрасні. Не зупиняюсь, йду далі уже у Дніпрі», — розповіла Олена Грибанова, заступниця начальника відділу згаданого терцентру.

«Нині у Дніпрі 95 873 ВПО – працездатні. Дніпро залишається лідером з працевлаштування. Мають роботу до 60 %, тобто 57 524 вимушені переселенці. Це за інформацією, що мають військові адміністрації Маріуполя, Сєвєродонецька, Луганська, Мелітополя та інших громад, що релокувалися з тимчасово окупованих чи прифронтових регіонів», — додала Тетяна Янушкевич.

За час повномасштабного вторгнення завдяки створеному інспекцією з питань праці та зайнятості населення ДМР першому в Україні муніципальному телеграм-каналу було працевлаштовано понад 27 тис. людей.

«Ба більше, інспекція з питань праці разом з найактивнішими роботодавцями міста фактично з перших місяців війни проводила зустрічі, нетворкінги «єВакансія.єРобота» у шелтерах, місцях видачі допомоги, при військових адміністраціях. Робота проводилася у кожному з пунктів компактного поселення ВПО, пунктах видачі гуманітарної допомоги, аби донести інформацію про вільні вакансії у Дніпрі та можливості перенавчання на найзатребуваніші спеціальності», — підсумувала Тетяна Янушкевич.