Як працюють ЦНАПи Дніпра в умовах карантину

22.07.2020 21:32   -

В умовах карантину в Дніпрі філія ЦНАП «Правобережний» (Дніпровська міська рада, пр-т Д. Яворницького, 75) працює за умови дистанційного приймання та опрацювання документів. 

З  березня цього року для зручності мешканців відкрито два віддалених робочих місця адміністратора ЦНАП за адресами: вул. Воскресенська, 9 та у Таромському по вул. Старий Шлях, 5. Вони працюють у звичному режимі, враховуючи всі протиепідеміологічні заходи. Так само працює і відділ ЦНАП «Лівобережний».

Про це під час прямої телефонної лінії 22 липня повідомив заступник начальника управління адміністративних послуг та дозвільних процедур департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР Андрій Трикоз.

«З 1 червня 2020 мешканці міста мають можливість оформлювати та отримувати за попереднім записом онлайн  черги біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. А з 1 липня таким чином видають біометричні паспорти (вперше)  особам, які досягли 14-річного віку. На теперішній час дана послуга доступна для мешканців Шевченківського, Новокадацького та Амур-Нижньодніпровського районів. Крiм того, містяни, які вже звертались з 05 травня 2017 до департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради за отриманням довідки про склад сім’ї, тобто надавали копії паспортів всіх зареєстрованих осіб у даному приміщенні, копію права власності на приміщення, копію будинкової книги та інші необхідні документи, мають можливість отримати повторну довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб. Надавати документи до ЦНАП м. Дніпра можна через портал державних послуг iGov або поштою», – сказав Андрій Трикоз.

Також посадовець зауважив, що на теперішній час на вулиці Воскресенській, 9 де знаходиться віддалене робоче місце адміністратора ЦНАПу, можна оформити та отримати лише біометричні паспорти та повторну довідку про склад сім’ї. Всі інші відділення надають повний перелік адмінпослуг.

Найбільш популярними залишаються послуги у сфері земельних питань, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, послуги, пов’язані з перевезенням негабаритних та небезпечних вантажів, у сфері охорони праці тощо.

Зі свого боку начальниця відділу ЦНАП «Правобережний» Ліна Цумер додала: «Наразі популярності набирає сервіс для новонароджених «єМалятко». До комплексу послуг входить державна реєстрація народження дитини; визначення походження дитини; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях; реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому. Щоб все це отримати, достатньо лише однієї заяви батьків та  мінімум документів. Слід також зауважити, що послуга «єМалятко» надається тим сім’ям, новонароджені в яких не досягли місячного віку. В іншому випадку слід звертатися до РАГСу».