Як і коли завершиться навчальний рік у школах Дніпра

29.04.2020 15:03   -

Навчальний рік у школах Дніпра завершиться 29 травня дистанційно.

Відповідні рекомендації надало Міністерство освіти та науки України. При цьому підсумкові контрольні роботи проведуть за гнучким графіком, таким чином складатимуть ЗНО і випускники 11-х класів.

Якщо термін карантину буде змінено, навчальний рік усе одно не подовжать, – повідомила начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб під час пресконференції 29 квітня.

Учні дев’ятих і четвертих класів не складатимуть цього року державну підсумкову атестацію. У їхніх свідоцтвах про здобуття початкової або базової середньої освіти навпроти ДПА стоятиме позначка «звільнено».

«Усі табелі успішності учнів, які не переходять в інші навчальні заклади, будуть надіслані в електронному варіанті дитині або батькам. Для тих, хто переходить до іншого навчального закладу, у післякарантинний період буде оформлено та видано документи. Свідоцтва про базову середню освіту видадуть не пізніше ніж 15 червня. Учні перших і других класів не мають табелів успішності, їм видають свідоцтва досягнень», – каже заступниця директора методичного центру при департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Саєнко.

Крім цього, вона зазначила, що усі оцінки, які учні отримують під час дистанційного навчання, вчителі вносять в електронний журнал. Підсумкові контрольні роботи можуть бути у вигляді тестів, проєктів, есе – педагог визначає сам. Як розповіла директорка КЗО «СЗШ № 21», очільниця педагогічної ради при міському голові Антоніна Змієнко, у школах Дніпра розробляються графіки проведення підсумкових і тематичних робіт.

«Хочу запевнити усіх: структура навчального року буде виконана, він завершиться 29 травня. До цього часу усі учні отримають річні оцінки. Принципи, з якими ми підходимо до навчання, передусім спрямовані на здоров’я дітей. Бо ми розуміємо, що на дистанційному навчанні учні більше часу проводять за комп’ютером, при цьому роблять домашні завдання, а контроль батьків за ними пильніший, ніж до карантину. Це може викликати перевантаження учнів, а допустити цього не можна, тож вчителі використовують різні форми роботи на різних платформах», – каже Антоніна Змієнко.