Європарламент схвалив резолюцію про заклик до повного ембарго на московитські енергоносії

07.04.2022 17:55   -

Європейський парламент абсолютною більшістю у 413 голосів підтримав резолюцію про заклик до повного і негайного ембарго на імпорт з Московії енергоносіїв: нафти, газу, вугілля та ядерного палива.

Про це у своєму твіттері повідомив депутат Європарламенту Гі Вергофстадт.

За даними DW, у резолюції зазначається, що Раді ЄС слід ухвалити такі подальші «суворі санкції, які би відображали неослабну ескалацію російської агресії та шокуючі звірства, вчинені військовими силами РФ, які беззаперечно є воєнними злочинами».

«Європарламент закликає запровадити негайне повне ембарго на імпорт російських нафти, вугілля, ядерного палива та газу, цілковито відмовитися від «Північного потоку-1» і «Північного потоку-2», а також представити план гарантування безпеки поставок енергоносіїв до ЄС у короткостроковій перспективі», – йдеться в резолюції.

Цей момент викликав найбільше суперечок серед євродепутатів. У первинній редакції резолюції до ембарго газу додавалося «настільки швидко, наскільки можливо». На це формулювання надійшло аж три поправки від різних парламентарів, які, фактично, повторювали одна одну. В підсумку 413 підтримали їх, закликавши до негайного ембарго на всі чотири види енергоносіїв з РФ.

Напередодні Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз  з початку війни надав 35 млрд євро владіміру путіну за постачання енергоносіїв, тоді як на фінансування оборони України Європа виділила 1 млрд євро.

Московія цього року може заробити $321 млрд на нафті й газі. Режим путіна зрештою тримається тільки на експорті енергоресурсів, за даними Bloomberg.