Єдина в Україні компанія, яка друкує деталі ракетних двигунів на 3D принтерах, – працює в нашій області

28.05.2021 06:50   -

В області працює інженерна космічна компанія покоління «нового космосу». Вона єдина в Україні виготовляє високоточні деталі ракетних двигунів на 3D принтерах. Про свої найцікавіші проєкти та унікальні напрацювання на підприємстві Flight Control розповіли прем’єр-міністру під час робочої поїздки до Дніпропетровської області.

«Раніше деталь виготовлялась приблизно із 150 складових і на це йшов майже рік. Зараз – лише три складові і тиждень часу. Технологія, яку ми використовуємо пришвидшує виробництво, знижує вартість продукції», – зазначив начальник  дослідно-виробничого комплексу з розробки рідинних ракетних двигунів Flight Control Олександр Дондік.

Підприємство співпрацює з партнерами в США, Індії, Південній Кореї та Європі.

Презентували роботу інжинірингової школи Noosphere, де виховують молоде покоління, яке розвиватиме space-напрямок.

Один з проєктів – «розумна крапельниця». Пристрій рахує кожну краплю та відправляє оповіщення на мобільний додаток. Медпрацівники можуть на відстані відстежувати як проходить процедура. «Ми виграли грант за свою розробку. Тепер безкоштовно передамо 20 таких пристроїв лікарням Дніпра», – сказала координаторка проєктів інжинірингової школи Noosphere Анна Панова.