Якими будуть сквери Євгена Клочка та Олександра Усачова після капремонту

15.07.2021 14:29   -

У Дніпрі капітально ремонтують сквер ім. Євгена Клочка, що на перехресті вулиць Калинової та Образцова. Тут зроблять комфортне місце відпочинку з лавочками, висадять нові дерева, збудують дитячий майданчик.

Проєкт було розроблено з урахуванням побажань місцевих мешканців.

«Це був похмурий радянський сквер з перекошеними від віку лавками та пошарпаним дитячим майданчиком. Сквер, який буде після капремонту, – це продукт синергії архітекторів та місцевих мешканців. Він буде зручний та відповідатиме сучасним вимогам урбаністики. Роботи розділено на два етапи: підготовчий, улаштування лавок та огорожі, другий – благоустрій території, облаштування покриття та дитячого майданчика. Перший етап плануємо закінчити до кінця літа. Повністю завершити капремонт скверу – на початку наступного року. До речі, у сквері буде встановлено камери відеоспостереження, як у всіх скверах, які ми будуємо», – зазначив головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

У сквері ім. Євгена Клочка вже демонтували старе покриття, зараз прокладаються мережі під полив та електрокомунікації.

«Дитячий майданчик буде безпечним, проєкт передбачає спеціальне гумове покриття. До того ж буде стаціонарний батут, яких зазвичай немає у скверах, нові незвичні гірки. Усе – відповідно до побажань місцевих мешканців», – розповів представник підрядної організації Сергій Сінгер.

Як розповів місцевий мешканець Ярослав Трофімов, раніше не гуляв у сквері, бо був не задоволений його станом. Зараз мріє побачити оновлену зону: «Тут був дитячий майданчик з розбитими гірками та старий сквер. Мені не подобалося, як це все виглядало. Хочу, аби тут був гарний сквер, де буде багато зелені. Також хочу, аби біля кожної лавки були урни, адже коли люди кидають сміття просто на вулиці, це впливає і на екологію, і на зовнішній вигляд міста».

А от у сквері ім. Олександра Усачова, що по вул. Петра Калнишевського, вже скоро з’явиться унікальний скейтпарк.

«Зараз у сквері ім. Олександра Усачова триває другий етап капітального ремонту – будівництво скейтпарку. До нас звернулася спортивна молодь: аби не псувати не призначене для цього покриття в інших парках та скверах, збудувати спеціальний майданчик для катання на скейтах, роликах тощо. Тут вже демонтували старі елементи благоустрою, сформували канали для прокладання мереж, готується територія для газону та зелених насаджень», – розповів заступник голови постійної комісії з питань архітектури та містобудування Дніпровської міськради Сергій Пустовий.

Тут побудуть велику скейтерську чашу, яка матиме огорожу, аби не травмувати глядачів і перехожих.

«В Україні немає аналогічних скейтерських майданчиків з бетонним покриттям. Тут, у Дніпрі, ми зможемо навіть проводити змагання для скейтерів. При цьому сюди зможуть приходити усі бажаючі», – зазначив інженер з проєктування та будівництва майданчика для скейтерів у сквері ім. Олександра Усачова Олександр Співак.