Як працює відділення екстреної медичної допомоги у місті Дніпро

13.04.2024 10:46   -

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Дніпра цілодобово працює, аби рятувати життя людей з найрізноманітнішими травмами та хворобами. Відділення екстреної невідкладної медичної допомоги – одне з найважливіших у лікарні, оскільки саме тут допомагають пацієнтам, які перебувають у важкому стані. Як функціонує відділення та яким обладнанням воно забезпечене – дізнавалися журналісти ДніпроТБ.

Відділення екстреної невідкладної медичної допомоги у Дніпрі оснащене відповідно до кращих та найсучасніших світових стандартів. За останні роки відділення значно змінилося – воно протягом тривалого часу комплектувалося. Оновлене відділення відкрилося у 2022 році.

У відділенні лікують пацієнтів, які терміново надходять до лікарні швидкої допомоги, зокрема з різними невідкладними станами, як до прикладу з внутрішньою кровотечею, травмами різних ступенів, або з суміжними патологіями тощо.

Шлях пацієнтів у лікарні починається з огляду лікарки з медицини невідкладних станів Ольги Зав’ялової. Вона за перші 10 секунд визначає, наскільки важким є пацієнт та планує подальше його лікування. Лікарка відправляє пацієнтів у маніпуляційну кімнату у разі, якщо потрібно зняти одяг чи скористуватися санкімнатою.

Проте якщо ситуація невідкладна, пацієнт одразу потрапляє до реанімаційної зали. Вона є однією з найважливіших у відділенні. Лікарі кажуть, що реанімаційна – їхня гордість. Тут є абсолютно усе обладнання, яке допоможе швидко допомогти «важким» пацієнтам. Першим обладнанням, до якого підключають пацієнта – апарат моніторингу життєвих показників. За необхідності також підключається апарат штучної вентиляції легень. Окрім того, саме тут збирається травмкоманда, серед яких травматологи, хірурги, анестезіологи тощо.

Також з цікавих та важливих місць у відділенні – кабінет ендоскопічних досліджень. Саме тут, окрім пацієнтів, яким у плановому порядку роблять необхідні процедури, такі як фіброгастроскопія, гастродуоденоскопія, колоноскопія тощо, допомагають пацієнтам з невідкладними станами, як от зі шлунковою кровотечею, аноректальною, пряморектальною кровотечею тощо. Тож, саме тут лікар невідкладних станів разом з хірургами виробляють тактику лікування пацієнтів. Також у кабінеті ендоскопічних досліджень працюють ендоскопісти разом з анестезіологами.

Загалом відділення орієнтовано на американські протоколи лікування. За словами Ольги Зав’ялової, вони є передовими з впровадження медицини невідкладних станів.

«Зараз Україна теж впровадила такий досвід – вона скасувала приймальне відділення і тепер ми маємо відділення з екстреної невідкладної медичної допомоги. Взагалі кожен пацієнт, який надійшов до лікарні, має пройти це відділення. Він не може потрапити до будь-якого профільного стаціонару, не пройшовши через це відділення», – каже лікарка.

Вона також додає, що після цієї медичної реформи, коли замість приймального відділення з’явилося відділення з екстреної невідкладної медичної допомоги, лікарня почала укомплектовувати своє відділення відповідно до найкращих європейських стандартів.

«Коли заходжу у реанімаційну залу і показую її іншим своїм колегам – вони кажуть “вау”. І сама собі кажу “вау”. Кожен день приходжу, дивлюся на усю цю техніку і розумію, що це дуже крута база», – ділиться Ольга Зав’ялова.