Як отримати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

05.09.2021 09:25   -

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є відкритими (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних). У певних випадках, передбачених цим законом, за їх надання стягується плата.

За словами державної реєстраторки відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління у сфері державної реєстрації департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР Лариси Гайдамачук, найбільш актуальні – відомості, що надаються у формі витягу з Єдиного державного реєстру та копії документів, які зберігаються в реєстраційних справах суб’єктів господарювання в паперовій формі.

Витяг з Єдиного державного реєстру в паперовій формі або копії документів, що містяться в реєстраційній справі, надаються за запитом заявника через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або відділ реєстрації (вул. Старокозацька, 58). Разом із запитами необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та підтвердження внесення плати за надання витягу (110 грн) чи копії одного документа в паперовій формі (160 грн).

«За вісім місяців поточного року наш відділ видав за запитами 940 витягів на загальну суму 103 тис. грн та 237 копій документів з реєстраційних справ на загальну суму майже 38 тис. грн. Доступ державних органів, зокрема судів, органів Національної поліції, прокуратури, Служби безпеки України, а також органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб до відомостей Єдиного державного реєстру є безкоштовним через портал електронних сервісів Мін’юсту», – підкреслила Лариса Гайдамачук.