Як і за що голосують обранці на сесіях міськради Дніпра?

23.02.2021 16:11   -

Хто з обранців проголосував «за» чи «проти», утримався або взагалі не з’явився на сесію – показує портал «Поіменне голосування депутатів м. Дніпра». Він відкритий, тож кожен мешканець може подивитися на роботу обранця, а також подати до нього звернення. Як працює електронний сервіс нагадала 23 лютого Лілія Дубініна, начальниця відділу контролю виконання рішень міськради департаменту забезпечення діяльності ДМР.

«Цей електронний сервіс – ще один крок у прагненні міської ради вести відкритий діалог з мешканцями та підвищити рівень подання інформації для громадян. Він уже декілька років працює для дніпрян. Зайти на портал можна через сайт міськради. На ньому одразу знайдете посилання «Депутати». При переході відображається сервіс-портал «Поіменне голосування депутатів м. Дніпра», – зазначила Лілія Дубініна.

Є на порталі склад ради, кількість фракцій, проєкти рішень тощо. Інформація подається двома розділами: щодо міського голови та депутатів міської ради, а також дані про проєкти та рішення. Для кожного з 64-х обранців створено персональну сторінку з даними: інформація про місцеву організацію партії, яка висувала депутата; членом якої фракції він є. Також вказані контакти приймальні – телефон, пошта, лінк на сторінку в соцмережі. Дніпряни можуть подивитися, як депутат ходив на сесії та як голосував. Оприлюднюються і звіти про діяльність обранця.

 «Ще надається інформація, яка стосується пленарних засідань, відкритий доступ до питань, які розглядатимуться чи вже розглянуті. Проєкт порядку денного, протокол і запис на трансляцію тощо», – доповіла Лілія Дубініна.

Коли людина зайшла на портал edeputat.dniprorada.gov.ua, вона стає неавторизованим користувачем і має доступ до усієї інформації, але не може подати звернення до депутата. Якщо авторизуватися, то можна відправити запит до будь-якого з 64-х обранців.