Хоч і “міні”, але відбудеться: Канни готуються до кінофестивалю в умовах пандемії

28.10.2020 17:27   -

У Франції розпочинається Каннський кінофестиваль, що відбудеться 27-29 жовтня 2020 року.  Цього року через пандемію коронавірусу він має символічний характер – триватиме три дні і буде показано лише чотири фільми. Медіа вже описують його як мініфестиваль. Спочатку фестиваль мав відбутися у травні. Однак його скасували через локдаун, що було введено по всій країні, – розповідає polskieradio.

Мініфестиваль відбувається в умовах санітарних обмежень, що є обов’язковими на території всієї Франції. Він відбудеться в Палаці фестивалів і конгресів за скороченою програмою. Організатори передбачили показ чотирьох повнометражних фільмів серед 56, що фігурували в офіційному відборі. Буде показано два французькі фільми та дві іноземні стрічки – японську та грузинську. Відкриті сеанси будуть доступні для обмеженої кількості глядачів та розпочнуться раніше з огляду на комендантську годину, що є обов’язковою у Каннах та у частині французьких регіонів. У межах кінофестивалю покажуть фільми: «Справжні матері» Наомі Кавасе (Японія), «Початок» Деі Кулумбегашвілі (Грузія), «Тріумф» Еммануеля Курколя та «Два Альфреда» Брюно Подалідеса (Франція).

Зображення

У межах програми Cinéfondation покажуть відібрані для конкурсу короткометражні фільми й стрічки молодих режисерів, за які журі присудить нагороди. Водночас головну нагороду фестивалю «Золоту пальмову гілку» за найкращий фільм фестивалю цьогоріч не вручатимуть.

За золоту Пальмову гілку цього разу змагаються лише короткометражні фільми. Нагороду буде вручати у четвер журі у зменшеному складі. Американський режисер Спайк Лі, що мав очолювати журі, скасував приїзд у Канни, так само, як і більшість світових зірок. Тож на червоній доріжці з’являться лише французькі митці, обов’язково у масках.

Зображення

Організатори сподіваються, що фестиваль заохотить продюсерів фінансувати наступні фільми та підтримає кіногалузь, яку сильно зачепила пандемія коронавірусу.