Готуємося до школи: які довідки треба мати та які щеплення потрібно робити

10.08.2020 15:20   -

У Дніпрі сімейні лікарі нагадують про необхідність проходження  профілактичного медичного огляду для школярів та проведення вакцинацій за календарем щеплень. Такий профогляд проходять у свого сімейного лікаря чи педіатра в центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Якщо є показання, дитина перебуває на диспансерному обліку або ж того вимагає вік, її оглянуть і вузькопрофільні фахівці. Наприклад, діти 6-7 та 11 років мають отримати консультацію хірурга, офтальмолога, стоматолога та інших лікарів за показаннями.

Крім цього, школярі здають загальні аналізи (крові та сечі) та проходять пробу Руф’є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи.

За результатами таких оглядів видається довідка за формою №086-1/о, у якій зазначаються всі рекомендації. Саме цей документ і необхідно принести до школи.

За словами сімейної лікарки центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Ілони Касаткіної, наразі спостерігається активність у проходженні профоглядів школярів. 

«Переважна більшість батьків не відкладає проходження таких оглядів, адже вони хочуть, щоб діти йшли підготовленими до школи. Але хто не встигне з різних причин до 1 вересня, зможе це зробити й пізніше. Загалом, такі огляди проводяться раз на рік, а вакцинація – відповідно до календаря щеплень. Бувають випадки, коли для дитини складається відповідний індивідуальний графік, оскільки раніше були якість протипоказання тощо. До 14 років дітям щорічно проводиться проба на реакцію Манту, а також інші щеплення залежно від віку», – розповіла сімейна лікарка Ілона Касаткіна.

Дніпрянка Катерина Степанова привели двох своїх дітей на планове щеплення – пробу на реакцію Манту. Профілактичний медичний огляд її  першокласниця донька та дев’ятикласник вже пройшли: «Діти цілком здорові, на диспансерному обліку в інших лікарів не перебувають. Тому достатньо швидко все пройшли. Залишилося зробити планове щеплення, і до школи – готові. Загалом така диспансеризація, вважаю, дуже важлива, оскільки батьки не завжди можуть помітити чи визначити якісь відхилення в здоров’ї своїх дітей. Щеплення  треба робити і через те, що діти постійно перебувають в організованому колективі чи то школи, чи садка. Це передусім безпека».

Дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги забезпечені необхідними вакцинами, щеплення якими проводиться за календарним графіком. Їх закуповує держава. Вже з області всі вакцини надходять до центру первинної медико-санітарної допомоги №5 і звідти їх розподіляють між усіма іншими дніпровськими центрами.

«Загалом, з початку року центр отримав та розподілив близько 100 тис. доз різних вакцин. Для  їх зберігання маємо окреме приміщення зі спеціальними сучасними холодильниками й морозильною камерою. Спеціальні датчики контролюють температуру в камері. Відповідна інформація надходить на мобільний телефон відповідальної особи. При транспортуванні вакцин є обов’язковим дотримання «холодового ланцюга», – додала генеральна директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Альбіна Оношко.