Google закриває свій офіс на московщині й вивозить співробітників, відтепер московитам будуть доступні лише безкоштовні сервіси

19.05.2022 13:10   -

Компанія Google, що належить Alphabet Inc, вивозить своїх працівників з Московії. Це пов’язано з тим, що компанія закриває свій офіс та припиняє комерційну діяльність у цій країні. Про це повідомляє The Wall Street Journal

Офіс Google Росія після арешту банківського рахунку не може продовжувати роботу, пише видання. «Арешт банківського рахунку Google Росія унеможливив функціонування нашого російського офісу, в тому числі збереження співробітників та оплату праці в Росії, оплату постачальників і підрядників, а також виконання інших фінансових зобов’язань», — сказав представник компанії виданню.

Більшість московитських працівників Google вирішили залишити країну і продовжити працювати в компанії за межами московщини, причому значна частина виїхала в Дубаї, де Google має великий офіс. Деякі працівники вирішили залишитися на Московії і припинити працювати на компанію. 

При цьому Google продовжить надавати можливість використання безкоштовних сервісів компанії для користувачів із РФ, незважаючи на намір московитської «дочки» ініціювати власне банкрутство. Йдеться про сервіси «Пошук», YouTube, Gmail, «Карти» та Google Play.

Раніше повідомлялося, що московитська структура Google, має намір звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання власного банкрутства. Компанія з 22 березня 2022 року «передрікає власне банкрутство і неможливість виконання грошових зобов’язань». На компанію за позовами Роскомнагляду наклали оборотний штраф на суму понад 7,2 млрд руб.

Також Google заборонив московитам встановлювати та оновлювати свій фірмовий браузер через магазин Google Play. Інтерфейс видає помилку “не вдалося встановити застосунок» та блокує будь-які операції з веббраузером. Крім того, компанія заборонила розробникам в Росії оновлення та завантаження платних застосунків в Google Play. Таким чином власникам смартфонів на Android залишилися доступні тільки безкоштовні програми.

Водночас у березні Google припинив продаж онлайн-реклами на московщині. Google – найбільший у світі продавець онлайн-реклами.