Гакери за ґратами — на Дніпропетровщині хлопці догралися з викраданням чужої інформації, їм світить до шести років

28.09.2020 07:06   -

Кіберполіція Січеславщини виявила двох дев’ятнадцятирічних злочинців, які викрадали чужу інформацію, і не лише українців, та продавали її.

Зловмисники використовували шкідливе програмне забезпечення для  викрадення реквізитів банківських карток, логінів та паролів від облікових записів користувачів Інтернету. За це фігурантам загрожує до шести років за ґратами.  

Наразі кіберполіція встановила, що до таких дій причетні двоє місцевих 19-річних юнаків мешканців Солонянського району. Зловмисники придбали спеціалізоване програмне забезпечення, що давало змогу втручатися в роботу різних вебсайтів і збирати інформацію про користувачів: реквізити банківських карток, логіни та паролі від облікових записів, — повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Далі викрадені дані фігуранти формували у «бази» та продавали на гакерських форумах. Гроші за них отримували на електронні гаманці. База зловмисників містила конфіденційну інформацію понад мільйона громадян різних країн, зокрема громадян України. 

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів. В якості речових доказів вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, які використовувалась у злочинній діяльності. Речові докази направлено на проведення відповідних експертиз. 

За таке шахрайство (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) передбачається покарання з позбавлення волі до шести років, інформує поліція.

Поліціанти наполегливо рекомендують українцям захищати особисті дані, аби не спокушати зловмисників легким заробітком на нашій легковажності. Кіберполіція радить:
— скрізь, де це можливо, використовувати двофакторну автентифікацію;
— використовувати різні паролі для облікових записів;
— створювати складні паролі, що містять не менше восьми символів, мають літери верхнього та нижнього регістру, цифри.

.

Поделиться

  • 1
    Поделились


Категория: Новости, Происшествия

Теги: ,