Фінляндія продовжить реалізацію проєкту підтримки реформи української школи до 2023 року

26.05.2022 19:40   -

Україна та Фінляндія продовжили реалізацію проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» до 2023 року.

Про це повідомила пресслужба уряду.

Відповідну угоду підписали під час зустрічі в Києві прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і прем’єр-міністерки Фінляндської Республіки Санна Марін.

Проєкт передбачає фінансову підтримку освітньої реформи з боку Фінляндії у розмірі до 6 млн євро та до 2 млн євро з боку Європейського Союзу.

«З початку агресії росії у 2014 році Фінляндія нам допомагала на усіх міжнародних майданчиках, надала значну підтримку у просуванні реформ в Україні, зокрема у сфері освіти. Ми високо цінуємо й ніколи не забудемо солідарність фінського народу, його моральну підтримку та численні пожертви для міжнародних гуманітарних організацій на допомогу Україні», – зазначив Шмигаль.

Крім допомоги у секторі освіти, прем’єри домовилися про залучення Фінляндії до відновлення в майбутньому інфраструктури України з використанням передових технологій і європейських параметрів та про участь у відбудові українських міст та селищ.

«Розраховуємо найближчим часом вийти на конкретні проєкти з тим, щоб бути готовими якомога швидше приступити до роботи», – підкреслив прем’єр-міністр України.

Також очільники урядів домовилися про тісну координацію взаємодії в рамках ЄС, зокрема про допомогу з боку Фінляндії у реалізації реформ в Україні на шляху до членства в Євросоюзі.

Санна Марін підкреслила, що Україна – це вже фактично член європейської родини. За її словами, Фінляндія разом із Євросоюзом підтримуватиме Україну на кожному етапі приєднання до ЄС.

Раніше Фінляндія виділила додаткові 2 млн євро на програму Ради Європи для України.