Евакуація залізницею, порятунок тварин з гарячих точок і налагоджена робота медицини та міських служб: Філатов розповів, як живе Дніпро на 43 добу війни

07.04.2022 15:38   -

Ситуація у Дніпрі та області загалом залишається контрольованою. Лікарні міста мають запаси медикаментів на декілька місяців, а комунальні служби працюють у штатному режимі. У «Міськводоканалу» достатньо реагентів, зокрема й хлору. Про це під час брифінгу 7 квітня повідомив мер Дніпра Борис Філатов. 

Водночас, коментуючи перебіг евакуації через залізничний вокзал Дніпра, він зауважив, що, зважаючи на офіційні повідомлення керівників військових адміністрацій Луганської і Донецької областей про те, що мирним мешканцям цих регіонів потрібно чимшвидше виїхати, нині багато хто з них рухається через Дніпро.

«Я радив би їм не затримуватися у Дніпрі, а відновити тут сили і рухатися далі – у західні області. Те саме стосується і наших земляків, які поступово починають повертатися. Не варто поспішати. Усі, хто не задіяний на промислових підприємствах, не належить до працівників критичної інфраструктури і хто має можливість виїхати, тим, мабуть, варто затриматися у більш безпечних місцях», – сказав Борис Філатов. 

Так сьогодні йде 4 поїзди (більшість — з міста Покровськ). У другій половині дня через Дніпро вони поїдуть на Чернівці, Чоп та Львів. 

Крім цього, Філатов зауважив, що Дніпро нині очікує на другий гуманітарний вантаж медикаментів та медобладнання від народу Ізраїлю та ізраїльського центру допомоги «Unite for Ukraine»: «Ми завжди розділяли політичну позицію влади Ізраїлю та народу цієї країни, котрий масово підтримує нас. Тож я дякую нашим ізраїльським друзям — насамперед з міст Нетанія і Хайфа».

Йдеться про ще 24 палети завважки понад 8 тонн — у тому числі 4 тонни ампул парацетамолу. Його вартість становить близько 100 тисяч доларів.

Водночас Дніпро продовжує опікуватися евакуацією левів, тигрів, бурих ведмедів та інших великих тварин із харківського екопарку. Попри складну логістику та ворожі обстріли, їх доправлятимуть до безпечних місць. Також КП «Зооконтроль» продовжує працювати.  Наразі на базі підприємства перебувають понад 40 тварин, вивезених із Харкова, Маріуполя, Сєвєродонецька, Волновахи.  Тут утримуються собаки наших бійців, яким не було з ким їх залишити.  Незважаючи на те, що співробітники «Зооконтролю» задіяні у гуманітарних місіях, підприємство продовжує також планову роботу – лікування та стерилізацію вуличних собак.

«Ми продовжуватимемо рятувати тварин. Адже ми – люди, а не нелюди, як ті, що на нас напали», — підсумував Філатов.