«Енергоатом» хоче побудувати власний залізобетонний завод: його проект замовили за 23 мільйони
Філія “Хмельницька АЕС” державної компанії “Енергоатом” 4 квітня уклала договір з ТОВ “Інноваційна компанія “Призма” на проектування нового заводу залізобетонних конструкцій. Вартість проекту склала 22,65 мільйона гривень з ПДВ. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Наші Гроші.
Новий завод буде збудований у Нетішині, Хмельницької області. Він матиме потужність 1400 тонн спеціальних металоконструкцій, 12 000 кубометрів залізобетонних конструкцій, 1400 тонн арматурних виробів та 1-1,5 корпусних конденсаторів на рік. На заводі працюватиме 350-380 осіб.
Завод має стати частиною реконструкції виробничої бази комбінату спеціальних будівельних конструкцій. Проект передбачає будівництво цеху з виготовлення спеціальних залізобетонних конструкцій, цеху антикорозійного покриття, бетонного заводу, трансформаторної підстанції, столярного цеху, складів, контрольно-пропускних пунктів, захисних споруд цивільного захисту, а також побутових, виробничих та адміністративних будівель.
Очікується, що будівництво заводу розпочнеться після завершення проектування, яке має бути виконано протягом наступних півроку. Наразі вартість будівництва невідома, але вона буде закладена в кошторис проекту.
Переможцем тендеру на проектування заводу стала компанія «Інноваційна компанія “Призма”, яка запропонувала найнижчу ціну. Її конкурентами були ТОВ “Будівельна індустрія Кантріінвестбуд” з ціною 34,98 мільйона гривень та АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” (“КІЕП”) з ціною 35,50 мільйона гривень.
Компанія “Інноваційна компанія “Призма” має багаторічний досвід роботи на ринку проектування для металургійних комбінатів та підприємств паливно-енергетичного комплексу. Вона також володіє досвідом проектування для ВП “Атоменергомаш”, що допоможе їй у роботі над проектом нового заводу.
Проект нового заводу залізобетонних конструкцій буде виконано в програмному комплексі з використанням технології Building Information Model (BIM). Ця технологія дозволяє автоматизувати багато завдань, що значно знижує трудомісткість проектування.
Будівництво нового заводу залізобетонних конструкцій є частиною стратегії «Енергоатома» з розвитку власної виробничої бази. Це дозволить компанії знизити залежність від зовнішніх постачальників та покращити контроль над якістю продукції.
Очікується, що новий завод буде введено в експлуатацію в 2025 році.