Еммануель Макрон виголосив тост “За Україну!”

22.05.2021 13:14   -

Президент Франції Еммануель Макрон на святкуванні з нагоди відкриття терас кафе і ресторанів після тривалого карантину підняв келих під тост української мовою, – відео з події опублікувало посольство Україні у Франції на своїй сторінці у Facebook.

Макрон завітав до одного із закладів у Парижі, з приводу пом’якшення карантинних обмежень, де його пригостили коктейлем. Він підняв келих зі словами “santé!”, що скорочено від “à ta santé!“, що довільно можна перекласти як “Будьмо”, а дослівно як тост “За здоров’я!”.

В цю мить хтось із натовпу вигукнув українською “Будьмо!”, на що Макрон відреагував посмішкою і піднявши бокал виголосив – “За Україну!”

У Франції цього тижня почався другий етап скасування карантинних обмежень, відновлення робіт терас в кафе та послаблення комендантської години.

Барам, кафе і ресторанам з 19 травня дозволено відкривати літні майданчики тільки на відкритому повітрі. Всі заклади громадського харчування в країні були закриті з жовтня і працювали тільки на винос. Проте будуть діяти правила щодо максимум шість осіб за столом.

Комендантська година тепер буде починатися на дві години пізніше – з 21:00 і буде діяти до 6 ранку.