Електронні петиції до Дніпровської міськради – тепер у смартфоні

18.05.2021 10:21   -

Відтепер мешканці Дніпра можуть подати електронну петицію до міської ради через смартфон.

Пілот продукту було анонсовано 17 травня на «Diia Summit 2.0» за участю Президента України Володимира Зеленського, віцепрем’єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та команди «Дія».

Електронні петиції – важлива складова місцевої демократії. Послугою можуть скористатися громадяни України, які мають зареєстроване місце проживання на території громади та успішно авторизувались у «Дії».

Петиції можна переглянути, подати та підтримати в застосунку та на порталі. Крім того, користувачі зможуть легко поширити їх у соціальних мережах чи роздрукувати QR-код для збирання підписів. Підписанти отримуватимуть сповіщення про стан розгляду підтриманих ними петицій, а також бачитимуть відповіді на них. 

Дніпро став першим містом в Україні, який взяв участь у пілотному проєкті Національної системи держпослуг «Дія» завдяки ініціативи заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації Костянтина Цепеннікова та підтримки секретаря міської ради Олександра Санжари.

Зараз послуга доступна у тестовому режимі до затвердження внесення змін до рішення міської ради «Про затвердження положення про електронні петиції». Проєкт місцевих петицій в «Дії» реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що реалізується Фондом «Східна Європа» та фінансується Швейцарією.