Екс-міністр МОЗ Максим Степанов закликав Зеленського оголосити “тотальний локдаун” і назвав збудовані шляхи “дорогами смерті”

25.10.2021 20:32   -

Колишній член “зеленої команди”, екс-міністр Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов уже вкотре відверто критикує Зеленського і дії уряду. Не соромлячись, Степанов критикує владу і звинувачує в ситуації, що склалася в країні.

Зокрема, колишній міністр попереджає про небезпечну ситуацію в Україні, що склалася через пандемію коронавірусу. За словами Степанова, політика уряду в цьому питанні останнім часом була абсолютно неефективною і це загрожує катастрофічними наслідками для країни. У зв’язку із цим, Степанов закликав Зеленського запровадити жорсткі карантинні обмеження.

Володимире Олександровичу, прийміть жорсткі непопулярні рішення, за які не буде схвальних овацій від українців, але вони допоможуть зберегти життя. Тотальний локдаун – єдиний вихід з безвихідної ситуації (в ідеалі його треба було ввести ще 3 тижні тому і, можливо б, ми не стояли на порозі катастрафи). У нинішніх умовах медична система не витримає такого навантаження. Банально не вистачить 70 тисяч ліжко-місць, які ми створили минулого року, кисню, і, головне, медичних працівників“, – написав Степанов на своїй сторінці у Фейсбук.

Максим Степанов відзначив, що нинішня загрозлива ситуація – “результат політики влади, продиктованої рейтингами, а не реальною турботою про життя і здоров’я людей”. За словами екс-чиновника, ситуація справді катастрофічна – на даний момент в Україні вакциновано всього 15% від загальної кількості пенсіонерів. Через це Степанов закликав Зеленського створити передумови для пришвидшення вакцинації і підкреслив, що виділення мільярдів бюджетних гривень на будівництво доріг в умовах, коли кожного дня від коронавірусу помирають сотні українців – не правильно. Він назвав споруджені шляхи “дорогами смерті”.

Є 2 фактори, якими можна стимулювати вакцинацію пенсіонерів: фінансовий та комунікаційний. Щодо першого, Володимире Олександровичу, 2 тижні тому Ви підписали зміни до бюджету, де додатково виділили 15,1 млрд грн на будівництво доріг. Перенаправте ці гроші на матеріальну винагороду пенсіонерам, які отримають щеплення. Адже життя людини дорожче за кілометр нового асфальту, чи не так?! Нам не потрібні нові дороги «смерті», по яким везтимуть ковідних небіжчиків на цвинтар. Впевнений, люди зрозуміють і підтримають таке Ваше рішення.Наступне, потрібно направити всі ресурси сімейної медицини на те, щоб вмовити людей старшого віку вакцинуватися. У сімейних лікарів є всі дані і медичні картки пацієнтів, і цим потрібно займатися невідкладно“, – підкреслив Степанов.