Дружину колишнього нардепа Верховної Ради засудили до семи років тюрми
Шевченківський районний суд Києва визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб. Про це повідомляє 49000 з посиланням на “Судовий репортер”.
У 2009 році після націоналізації “Родовід Банку” народний депутат від Блоку Юлія Тимошенко Олександр Шепелев, за версією слідства, став неформальним “смотрящим” за банком і організував передачу йому в оренду будинок в Рильському провулку,4. Власницею новозбудованого об’єкта була дружина Шепелева.
З вересня 2009 по березень 2010 “Родовід Банк” під виглядом оренди офісу заплатив дружині Шепелева 18,5 млн грн. Хоча насправді банк у цей будинок не переїхав і приміщеннями не користувався.
Замість “Родовід Банку” у будівлі на Рильського у 2010-2011 рр. влаштував собі офіс народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.
Йдеться про 11-поверховий будинок в історичному центрі Києва біля Софіївської площею. Загальна площа будинку 6124 кв.м. На будинок неодноразово накладався арешт у різних кримінальних провадженнях. У 2017-му його переоформили на офшорну компанію і Галина Шепелева стверджувала про рейдерське захоплення її майна
У матеріалах справи є копія акту від 1 вересня 2024 року, відповідно до якого будинок в Рильському провулку, 4 оцінено в 47 мільйонів гривень.
У судовому засіданні Галина Шепелева не визнала себе винною. Повідомила, що в червні 2009 року вона з сімʼєю перебувала в Криму, а чоловік у Києві та займався депутатською діяльністю, тому можливості для обговорення будь-яких питань у них не було. Шепелева підтвердила, що здала будинок в оренду “Родовід банку”, але сказала, що в процедуру не вникала, до предʼявлення їй підозри. Усі документи щодо оренди готувала помічниця її чоловіка та привозила для підпису їй додому.
Адвокати надали довідку з поліграфу, що Галина Шепелева з імовірністю 98,8 % не причетна до злочину і довіреністю уповноважила свого чоловіка діяти від її імені, не знала, коли і за що гроші надходять на її банківські рахунки.
Але суд відмовився враховувати результати поліграфа як доказ, оскільки це тестування судом не призначалося. Крім того, як видно з документів, експерт, який проводив дослідження, не попереджався про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок і т.п.
Суд вирішив, що вина Шепелевої є доведена.
Галину Шепелеву засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Під варту її поки що не брали.
Щодо заподіяних збитків, то ще в 2020 році суд у цивільній справі ухвалив стягнути з Шепелевої 18,5 мільйонів гривень на користь “Родовід банку”. Це судове рішення набуло законної сили.