Допомагають з перших хвилин життя: медики Дніпра рятують малюків у першому в Україні відділенні інтенсивної терапії для новонароджених
У Дніпрі рятують новонароджених та дітей раннього віку зі складними патологіями – у відділенні інтенсивної терапії. Це перше в Україні відділення абсолютно нової служби та водночас найстаріше, бо було створене 40 років тому. Проте за цей час його перетворили на сучасну багатопрофільну клінічну лікарню. Один із її пацієнтів — 3-річний Давид. Він та його мама 14 місяців тому через повномасштабне вторгнення росії в Україну переїхали з Краматорська до Дніпра.
«Я дуже вдячна, що Дніпро дуже гарно нас прийняв. Хочу відзначити професійність лікарів: у моєї дитини зʼявився отит, нам призначили ліки, але, мабуть, на них у Давида почалась алергічна реакція. І нам у цьому відділенні надали дуже швидко допомогу, наразі з дитинкою все гаразд», – зазначила переселенка Інна.
Для порятунку маленьких життів тут проводять цілий комплекс діагностик та підбору лікування, а також за потреби — сучасні операції. Рятують, зокрема, і недоношених малят. Найменша вага дитини, яка потрапила до цієї лікарні, сягала 480 грамів.
«Досвід виходжування таких пацієнтів у нас є і, на щастя, таких випадів у нас небагато. Загалом це відділення можна назвати альма-матер, бо в ньому проходять стажування лікарі з усієї країни. Крім цього, тут працює професійний та прогресивний колектив, у якому ті лікарі, які відкривали це відділення, і молодше покоління. Загалом це відділення може одночасно виходжувати та лікувати півтора десятка діточок. Наразі ми фіксуємо зменшення кількості маленьких пацієнтів. У нас є сучасна апаратура для надання інтенсивної допомоги і вона продовжує зʼявлятись», – зазначила заступниця медичного директора відділення інтенсивної терапії новонароджених та дітей раннього віку Вікторія.
Завідувач відділення високоспеціалізованої педіатричної допомоги багатопрофільної лікарні Дніпра Дмитро додав: «Це відділення, враховуючи виклики часу, стало форпостом у наданні спеціалізованої педіатричної допомоги дітям у регіоні. Переважно тут діти з гострими захворюваннями, наприклад важкі пневмонії чи важкі дихальні розлади та розлади травлення, а також тут перебувають діти зі складними клітинними випадками. Зокрема за останній рік було декілька випадків складної генетичної патології, орфанних захворювань, які з успіхом були діагностовані за допомогою наших фахівців. Таким чином відділення функціонує у двох глобальних напрямах – надання допомоги дітям у гострих випадках та у складних клінічних випадках. Для лікування ми проводимо спочатку ретельну діагностику і лише після цього підбираємо терапію відповідно діагнозу».