До дня ЗСУ у Дніпрі відкрили нову інсталяцію

07.12.2023 20:08   -

Виставка російського металобрухту — це вже відома світова акція, коли на центральних вулицях та площах міст виставляють підбиту ворожу техніку. Такий досвід вже мають Київ, Харків, Львів, Полтава, Рівне, Кривий Ріг, Миколаїв, Черкаси та навіть кілька міст Польщі. До Дня Збройних сил України в музеї російсько-української війни відкрили нову локацію з технікою яку підбили на Донецькому напрямку.

У Дніпрі до Дня Збройних сил України на подвір’ї музею російсько-української війни відкрили нову інсталяцію. З Донеччини привезли бойову броньовану машину піхоти росіян. Її підбили наші військові та героїчно витягли через мінні поля.

«Вона була з краю мінного поля, і знову ж таки, сапери проводять розвідку, потім виходимо, оглядаємо місце, намічаємо маршрут. І рано-вранці, так щоб якраз просвіт між артобстрілами, ми підскакуємо швиденько і відтіля висмикнуть і чітко по прокладеному маршруту вийти і витягти її», — розповідає ветеран Вадим.

Військовий з позивним «Фараон» розповідає, що вразити російську техніку вдалося завдяки кмітливості наших військових. Вони дронам ганяли по полю ворожий металобрухт, який, тікаючи, потрапив у свою ж пастку, і підірвався на міні.

«Притягнули до себе ми його, розібрали, мотор, що там був, розібрали на запчастини і віддали діючим машинам, які нам необхідні були запчастини. А решту, це ми, як пам’ять, привезли її сюди, щоб люди дивилися, що не так все добре у русні, що вони горять, ми їх не боїмося і ми переможемо», — хвалтться військовослужбовець «Фараон».

Виставка російського металобрухту — це вже відома світова акція, коли на центральних вулицях та площах міст виставляють підбиту ворожу техніку.

Окрім відкриття експозиції, до дня ЗСУ нагородили бійців та сім’ї полеглих захисників.

Син Ніна Зомберк пішов добровольцем з початку повномасштабного вторгнення. Був розвідником, з серпня 2022-го вважався зниклим безвісти. А у жовтні 2023-го стало відомо про загибель. Нагороду сина посмертно отримує мати. В захисника лишилася дружина та донька.

У міськраді кажуть: такі заходи дуже важливі. Адже не тільки шанується подвиг захисників, а й презентують нові ініціативи для військових на передовій.

«Окрім того, молодь міста презентувала свої волонтерські ініціативи, які генерують донати саме на 128 бригаду, тут була презентація пострілу помсти, можна наносити написи на снаряди, передавати вітання ворогу, павербанки які розробляються з одноразових цигарок, роблять з них павербанки та передають військовим. І так само розмальовані тубуси. Тобто тубуси від відстріляних мін, розмальовуються і надалі передаються кожному охочому за донат. Тобто сьогодні до Дня ЗСУ пройшла така акція і нагородження», — пояснює Сергій Луденський, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.

Автори виставки запевняють, вона буде тільки розширятися та поповнюватися новими експонатами.

За матеріалами ДніпроTV.