Дніпровська муніципальна програма «Місто без окраїн»: ремонтуються будинки, школи, дитсадки

31.03.2021 09:52   -

У Дніпрі в рамках муніципальної програми «Місто без окраїн» масово оновлюють житлові будинки у віддалених районах. З початку цього року різні види ремонтів провели у 118 домах. У планах до кінця 2021-го ще близько 250 адрес.

Двоповерховий житловий будинок по вул. Липовій, 13, що на ж/м Північний, – один з тих об’єктів, де роботи вже завершили. Зокрема, тут зробили нову покрівлю і вимощення.

«Мешканці звернулися до міського голови Бориса Філатова з тим, щоб відремонтувати дах і вимощення. Їхню заявку внесли до титульного списку ремонтів. Загалом найпопулярніші види робіт – заміна покрівлі, системи централізованого опалення, холодного водопостачання, каналізації, електромереж, утеплення фасадів, ремонт ліфтів тощо», – розповів заступник начальника управління з експлуатації житлового господарства департаменту житлового господарства ДМР Віталій Денисов.

Ремонти по вул. Липовій, 13 виконав управитель будинку – КП «Жилсервіс-5» Дніпровської міської ради.

«На будинку повністю замінили покрівлю площею 670 квадратних метрів, а також зробили 120 квадратних метрів нового вимощення. Ці роботи тут були першочергові, оскільки дах уже протікав, а вимощення майже не було. Далі у планах за цією адресою зробити ремонт у під’їздах», – сказав заступник директора КП «Жилсервіс-5» ДМР Сергій Карпенко.

Дніпрянка Ольга Кібірєва мешкає на другому поверсі будинку на Липовій, 13 вже понад 30 років: «Дому вже понад 60 років, і скільки тут проживаю, то масштабних ремонтів не проводилось. Дах не просто був поганий, а протікав, підтоплювало кімнати, під’їзд. А вимощення взагалі вже майже не залишилось, тому, коли сніг чи дощ, вода постійно підмивала будівлю. Дуже зраділи, що нам провели ремонти. Тепер можемо не боятися робити оновлення в оселях, бо дах новенький. Та й загалом дуже добре, що міська влада оновлює житловий фонд і на околицях, оскільки зробити такі масштабні роботи власним коштом неможливо було б».

Також  в рамках муніципальної програми «Місто без окраїн» масово оновлюють і тепломодернізують школи і дитсадки.

За словами директорки департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлії Павлюк, під час першого етапу спільного з ЄБРР проєкту у місті тепломодернізували понад 80 закладів освіти, з них половину – у віддалених районах: «Під час другого етапу продовжуватимемо тепломодернізацію 98 комунальних закладів (шкіл, садків, лікувальних установ), обов’язково є і об’єкти на окраїнах міста».

Серед комплексно тепломодернізованих об’єктів у першому етапі проєкту – будівля дитсадка НВО № 113 у Самарівці. Її повністю утеплили, замінили вікна та двері на енергоощадні, а також встановили індивідуальний тепловий пункт.

«Дуже раді, що потрапили до такого чудового проєкту. З утепленням будівлі маємо і новенький гарний фасад, а також рівномірний розподіл тепла, оскільки раніше не усюди було комфортно», – наголосила директорка НВО № 113 Лілія Волкова.

Батьки теж радіють тепломодернізованому садку: «Раніше доводилося тепліше одягати сина, бо боялися, що дитина захворіє. А зараз у садку тепло і затишно. Та й зовсім по-іншому виглядає будівля з новеньким фасадом. Зараз вона як новенька», – додала мешканка Самарівки Любов Гречана.

Також у школах і садках віддалених районів міста проводять різні види капітальних ремонтів. Так, із 64 закладів, запланованих зробити цього року, половина – на околицях.

«Найпопулярніші види ремонтів – оновлення їдалень, спортивних залів, санвузлів, покрівель, спортивних полів тощо. Використовуємо якісні матеріали. До ремонтів підходимо комплексно. Наприклад, якщо оновлюємо спортивну залу, то замінюємо усі комунікації й мережі, ремонтуємо роздягальні, кімнати для персоналу тощо. Наше завдання – продовжувати створювати сучасні умови у школах і садочках Дніпра, зокрема й у віддалених районах», – наголосив в.о. начальника відділу технічного нагляду при департаменті гуманітарної політики ДМР Олександр Аджимян.

У школі № 64 (вул. Петрозаводська, 377) нині активно триває капітальний ремонт спортивної зали. Тут замінюють усе, зокрема й вікна, стелю, стіни, підлогу. У планах – ще й оновити коридори і санвузли закладу. «Нашій школі вже 95 років. І капітальних ремонтів тут не було. Спортивна зала першочергово потребувала оновлення, оскільки були великі проблеми з вентиляцією і постійно був неприємний запах вогкості. Та й загалом усе зношене було», – розповіла директорка школи № 64 Наталія Веремієнко.

Батьки учнів теж задоволені розпочатим ремонтом: «Теж тут навчалася. Якою спортивна зала у мої роки була, тобто вже достатньо старенька, такою і до нині, коли вже мій син тут навчається. Окрім постійного смороду, підлога вже відлущувалася, діти жалілися на незручності. Видно, що усе зараз роблять капітально, тому з нетерпінням чекаємо на відремонтований зал», – каже представниця батьківської ради школи № 64 Світлана Шенклян.

А на іншій окраїні міста, у НВК № 4 (вул. Олександра Красносельського, 30-А), окрім спортивної зали, капітально ремонтують і покрівлю.

«За 62 роки тут вперше проводиться капітальний ремонт. Спортивна зала була вже в аварійному стані. Старі вікна, стеля протікала. Тому дуже зраділи, що керівництво міста підійшло до питання комплексно. Бригади працюють на совість, роблять усе якісно», – підкреслив директор НВК № 4 Роман Швець.