Дніпропетровський автодор підозрюють у корупції
До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація, щодо можливого порушення антикорупційного, фінансового законодавства з боку ДП «Дніпропетровський автодор».
Про це заявив голова Антикорупційної правозахисної Ради Олександр Снісарь, пише видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».
За його даними, впродовж тривалого часу ДП «Дніпропетровський автодор»нераціонально використовує бюджетні кошти, чима спричиняє збитки бюджету в особливо великих розмірах.
«ДП «Дніпропетровський автодор» проводить конкурсні торги з визначення виконавця ремонтних, будівельних робіт автомобільних доріг області, грубо порушуючи діюче законодавство, призначаючи підрядниками (виконавцями) даних робіт приватні фірми, які не виконують в повному обсязі покладені на них завдання, або виконують за завідомо завищеними цінами на відповідні роботи», – заявив Олександр Снісарь у своєму повідомленні на фейсбук.
Читайте також: У Дніпропетровську активістів навчили проводити антикорупційну експертизу
З даного питання, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України СУ ГУМВС України в Дніпропетровській області було розпочате кримінальне провадження №12014040000000111 від 24 березня 2014 року.
«Досудове слідство за зазначеним кримінальним провадженням, проводиться неефективно, адже за більш ніж рік проведення слідчих дій винні особи не притягнуті до кримінальної відповідальності. Директором ДП «Дніпропетровський автодор» залишається Костюченко А.С., той самий директор, який керував ДП в час, коли були виявлені порушення діяльності ДП, які спричинили значні збитки бюджету.
Начальника Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області, який сприяв розкриттю незаконних, корупційних схем в будівництві та ремонту доріг, було звільнено, а з червня 2015 року в.о. начальника призначено Стельнаковича С.Я., який з 20.12.2010 по 2014 роки був головою правління ВАТ «ДАК Автомобільні дороги України» – акціонерного товариство, яке проходить по кримінальному провадженню №12014040000000111, та може бути причетним до привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах, шляхом завищення цін на виконння ремонтних, будівельних робіт автомобільних доріг області.
Дана інформація потребує термінової перевірки та вжиття відповідних заходів реагування, адже при підтвердженні зазначених фактів, бюджетні кошти (які фактично отримуються за рахунок податків та зборів з власників автотранспорту, громадян, та складають сотні мільйонів гривень) і в подальшому можуть бути незаконно привласнені нечистими на руку посадовцями, та їх довіреними юридичними особами, підприємцями», – додав голова Антикорупційної правозахисної Ради.