Дніпро – у лідерах із впровадження Бюджету участі

17.10.2018 10:30   -
Автор:

Партиципаторне бюджетування, або просто бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину долучатися до розподілу коштів місцевого бюджету через створення та голосування за проекти для покращення міста.
Про це повідомляє інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
В Україні впровадження моделей громадських бюджетів розпочалося у 2015 році. У Дніпрі цей процес запустили у 2017-му. Станом на жовтень 2018 р. у Дніпрі триває голосування за проекти вже третього циклу громадського бюджетування. Перші два провели торік.
За кількістю проектів, які були подані у рамках трьох хвиль Бюджету участі, Дніпро посідає 2-ге місце серед усіх міст України. У нас зареєстровано 803 проекти, у Києві – 1946, у Львові – 713. За результатами четвертого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного у 2018 році, Дніпро посідає 5-те місце серед обласних центрів за можливістю включатися у процес формування рішень у місті. Харків, наприклад, – на 15-му місці, Одеса – на 16-му, Київ – на 18-му.
За даними рейтингу Transparency International 2018 року, щодо бюджетування міських ініціатив Дніпро входить до десятки лідерів – посідає 9-те місце серед 100 міст України. Наше місто випередило Київ, Львів, Харків, Запоріжжя, Одесу. Це свідчення того, що Дніпро ефективно й успішно розвиває платформу «Бюджет участі».
Завдяки «Бюджету участі» будь-який мешканець Дніпра має можливість втілити свої ідеї для покращення життя у місті.
Щоб проект був реалізований, він повинен не просто перемогти у голосуванні. Автори пропозицій мають контролювати весь процес – від подачі документів до завершення робіт.
На реалізацію перших двох етапів програми з місцевого бюджету було виділено по 16 мільйонів гривень. Цього року запит подаватимуть на суму 20-25 млн гривень.
Зараз на голосування виставлено 191 проект. За них загалом віддано вже понад 22 тисячі голосів. Це означає, що Бюджет участі подобається дніпрянам, їм цікаво голосувати та обирати проекти, які можуть змінити не тільки зовнішній вигляд міста, а й територію біля конкретного будинку, школи, дитячого садка.
Про зацікавленість містян свідчить і статистика. Торік Дніпро став лідером за кількістю тих, хто проголосував за ініціативи у рамках партиципаторного бюджетування. У Дніпрі участь у голосуванні взяли 4% мешканців, водночас у Львові – 2,5%, а в Києві – 1%.
16 жовтня у Дніпрі показали, як реалізуються проекти мешканців міста у рамках Бюджету участі. Так, на житловому масиві Західний реконструювали тротуар, який веде до шкіл № 91 та № 93 на вулиці Данила Галицького. На відновлення доріжки витратили майже 200 тисяч гривень.
Завдяки ще одному проекту мешканців Західного були встановлені металопластикові вікна у школі № 91 та в дитячому садку № 241. Крім цього, для шкіл і садочків придбали необхідну інтерактивну техніку.