Дніпрян запрошують здобути мистецьку освіту у міських комунальних закладах
Дев’ятирічна дніпрянка Віолета Пікуш у супроводі мами прийшла на співбесіду до дитячої музичної школи № 16. Дівчина планує навчатися грати на фортепіано.
«Перед співбесідою трохи хвилююся, але впевнена, що все у мене вийде. І з нового навчального року стану ще ученицею цієї музичної коли. Є велике бажання навчитися грати на фортепіано. Дуже подобається те, як звучить цей музичний інструмент. Далі ще б хотіла ходити на вокал, сольфеджіо», — каже Віолета.
Єлизавета Декусар перейшла у 8-й клас згаданої музичної школи і вже з нетерпінням чекає на початок нового навчального року. Дівчина грає на фортепіано.
«Ще на початку навчання у музичній школі інколи було важкувато. Але підтримка викладачів, моєї родини надавили сили і натхнення продовжувати цю справу. Зараз отримую неабияку насолоду від гри на фортепіано. Загалом музична освіта мене ще більше розвиває. У майбутньому хочу пов’язати професію з музикою», — каже Єлизавета.
За словами директорки дитячої музичної школи № 16 Олени Коваленко, у закладі 245 учнів. Зараз ще триває набір на навчання.
«Для цього проводимо із дітками співбесіди. У нашій школі 28 викладачів. А з нового навчального року працюватимуть іще 8 нових педагогів. Є різноманітні напрями. Це й фортепіано, саксофон, флейта, сопілка, баян, акордеон, бандура, альт, а також естрадний, хоровий вокал. З нового навчального року у нас з’явиться новий напрям – ударні інструменти. У нас є група «Чарівні малята», яку відвідують дітки найменшого віку, аби вони вже змалечку знайомилися із музичною освітою і були вже більш підготовленими до навчання у музичній школі. Тривають співбесіди для наших нових учнів: спілкуємося з ними, розкриваємо їхні можливості і допомагаємо обрати саме той напрям, який у них краще розвиватиметься. Набір ще триває. Тож запрошуємо усіх охочих долучитися до дружньої музичної родини нашої школи. До речі, записатися на навчання можуть не лише діти, а й дорослі», — підкреслила Олена Коваленко.
Управлінню культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради підпорядковано 20 мистецьких шкіл (17 музичних, 2 школи мистецтв, 1 школа класичного танцю), в яких працює 781 викладач та навчаються понад 7 тис. учнів.
«Забезпечено відповідні безпекові умови для офлайн-навчання у наших мистецьких школах або на власній базі, або на базах загальноосвітніх шкіл. За заявами батьків, навчання може бути й онлайн. Школи працюватимуть з 11:00 до 20:00 чи 21:00, враховуючи закінчення уроків у загальноосвітніх школах. Навіть на початку вересня ще триватиме набір учнів на навчання у мистецьких школах. Нагадаю, що долучитися можуть не лише діти, а й дорослі. Наші мистецькі школи реалізовують цікаві проєкти, аби ще більше зацікавити своїх учнів. Вони є активними учасниками різних конкурсів, фестивалів. Тож запрошуємо дніпрян на навчання у мистецьких школах. Територіально вони розташовані в усіх районах міста. Детальніше про адреси за посиланнями: https://humpolitic.dniprorada.gov.ua/category/departament-gumanitarnoi-politiki/upravlinnya-kulturi/zakladi-kulturi/ та https://www.facebook.com/share/MxfNi3LaiAVkHXfb/?mibextid=ox5AEW», — сказала заступниця начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кудряшова.
У Дніпрі впроваджують інноваційні мистецькі програми, аби навчання було цікавим.«Передусім йдеться про творчу колаборацію із загальноосвітніми школами міста. Проєкт має назву «Уроки мистецтв у музичній школі». Це проведення уроків музики для учнів закладів загальної середньої освіти на базі мистецьких шкіл. Ще один проєкт «Реабілітація музикою» для реабілітації воїнів за допомогою гри на музичних інструментах. Проєкт проходитиме на базі дитячої музичної школи № 9. Це буде чудова атмосфера, спілкування, словом, – гарна розрада для повернення захисників до мирного життя. Третій проєкт втілюватиметься на базі дитячої музичної школи № 1 та № 6 ім. Володимира Скуратовського. Це будуть інноваційні навчальні курси «Digital музика та музичні технології»: створення електронної музики у середовищі сучасних комп?ютерних програм. Це перспективний напрям, враховуючи стрімкий розвиток комп’ютерних ігор, застосунків, диджиталізації у цілому», — додала лідерка Методичної платформи мистецьких шкіл Дніпра Ганна Клименко.