Денис Шмигаль обіцяє українцям ріст зарплат

04.05.2021 06:17   -

На думку премєр-міністра України Дениса Шмигаля, зарплати в країні невпинно зростають і вже до кінця поточного року середня зарплата в Україні сягатиме 14,5 тисяч гривень. Шмигаль посилається на дані держстату і відмічає, що реальна середня зарплата українців зросла на 9,5% і вже зараз становить 13,6 тисяч гривень.

За даними Держстату в березні реальна зарплата (тобто з урахуванням інфляції) зросла на 9,5% проти березня 2020 року і склала 13,6 тисячі гривень. Це на 2,2 тисячі гривень більше, ніж було за цей же місяць минулого року. Найбільше зростання зарплат за рік було в Чернівецькій (на +31%), Донецькій (+30%) та Тернопільській (+27%) областях. Позитивний сценарій зростання економіки свідчить про те, що до кінця року середня зарплата може досягнути 14,5 тисяч гривень“, – написав Шмигаль у Фейсбук.

Підставами для оптимізму український прем’є вважає налагодження системи деступних кредитів для бізнесу, спрощення системи реєстрації ФОПів, підтримку підприємців урядом та навіть збільшення надходжень від митниці та податкової і внутрішні інвестиції.

Цього тижня Україна розмістила 8-річні єврооблігації на 1,25 мільярда доларів. Дохідність — 6,875%. Крім того, виконується план з внутрішніх запозичень, а також четвертий місяць у новому році перевиконуються збори митниці та податкової. Всі ці фактори забезпечують макроекономічну та фінансову стабільність для України цього року“, – підкреслює Денис Шмигаль.