Чергування містом. Перевірка роботи Дніпровського центру підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» та інспектування укриття

15.04.2024 15:11   -

Пані Марії Сєнкевич 90 років. Жінка з Сєвєродонецька, що на Луганщині. Прожила там усе життя. Але усе, що родина заробила та побудувала за 70 років, — забрали росіяни. «Нічого не залишилось. Усе розбомбили. Знищили…», — не стримує емоцій жінка. Її з важко хворим чоловіком прийняли на початку вторгнення у дніпровському центрі підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя».
«Усе життя пропрацювали на заводі з чоловіком там. На жаль, він помер. Зараз я одна, син – захищає Україну. Умови тут прекрасні, я дуже дякую за це», — сказала пані Марія.
У центрі можуть мешкати одинокі люди похилого віку, ветерани праці та особи з інвалідністю, які не мають родичів, що проживають з ними.

«Заклад надає послуги проживання на безоплатній основі. Від  початку повномасштабного вторгнення приймаємо і внутрішньо переміщених осіб відповідної категорії. Тут підопічні забезпечені житлом, одягом, взуттям, предметами побуту. Є чотириразове харчування, цілодобова первинна домедична допомога. Також проводимо й концерти, спортивні заходи тощо», — поділилася тимчасова виконувачка обов’язків директора Дніпровського центру підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» Валентина Шапран.

«Я приємно вражений якістю та обсягом послуг, що надає цей заклад. З початку повномасштабного вторгнення тут почали приймати і внутрішньо переміщених осіб відповідної категорії. На сьогодні у центрі проживають 37 осіб, із них 26 — ВПО», — підкреслив Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міськради. Сьогодні, 15 квітня, він чергує містом.

Авжеж, перевірили й укриття у тому ж центрі. «Приміщення забезпечено місцями для сидіння, ліжками, електроживленням, штучним та аварійним освітленням, системами водопроводу та каналізації, а також системою вентиляції.  Запасено тут і воду (питну й технічну), аптечку, шанцевий інструмент, вогнегасники», — прокоментувала інженерка з охорони праці Дніпровського центру «Милосердя» Анна Таран.

«В укритті одночасно можуть перебувати до 80 людей. Перевіркою укриття задоволений. Воно облаштовано для безпеки підопічних та співробітників за всіма вимогами», — підсумував Едуард Підлубний.