Чаплі – приклад для усього міста: як у Дніпрі вивозять сміття у віддалених районах

18.11.2021 13:40   -
Автор:

Чаплі — один з найкращих районів за якістю вивезення сміття та ліквідування звалищ. На даний момент на території району немає жодного звалища, а також найменший показник скарг по районах.

Якість обслуговування обумовлена високим показником оплати послуги (близько 70 %) та кількістю укладених договорів з ТОВ «Екологія-Д». На цьому наголосила начальниця відділу поводження з відходами управління комунальної екології Дніпровської міської ради Анна Демиденко.

«У договорах, які містяни укладають із «Екологіє-Д», включено 10 % вартості за вивезення негабаритного сміття. Інші перевізники можуть виносити вивезення габаритного сміття як окремий пункт. Це робить їх послуги дешевшими, проте призводить до накопичення сміття. Такі договори не є законними. У Чаплях останнє стихійне звалище було ліквідовано рік тому. Завдяки тому, що місцеві мешканці уклали договори із «Екологією-Д» та вчасно сплачують за послуги, нових звалищ тут не утворюється», — зазначила Анна Демиденко.

Директор ТОВ «Екологія-Д» Віталій Коваленко зазначив, що у Чаплях розташовано 36 локацій для сміттєвих баків (на кожній 1-3 баки) та один мультиліфт – великий сміттєвий бак для габаритних відходів. Загалом у Самарському районі для вивезення сміття працює три екіпажі.

«За графіком ми приїжджаємо раз на тиждень. Але якщо є заявки місцевих мешканців про скупчення сміття або в осінньо-весняний період, коли мешканці приватного сектору прибирають у себе на подвір’ї та викидають багато гілок, листя – виїжджаємо декілька разів на тиждень», — додав Віталій Коваленко.

Як розповіла місцева мешканка Юлія Терещенко, ще декілька років тому люди викидали сміття у лісосмугу прямо біля своїх будинків. Але завдяки системній роботі це вдалося побороти: «Завдяки співпраці із місцевою владою, із «Екологією-Д» нам вдалося пояснити місцевим мешканцям, навіщо укладати договори на вивезення сміття та чому не потрібно викидати його просто на вулицю. Зараз наш район став набагато чистішим, сміття вчасно вивозять та немає стихійних звалищ».