Борис Філатов вручив лікарям Дніпра ключі від нових квартир

11.09.2021 10:50   -
Автор:

11 вересня мер Дніпра Борис Філатов вручив 29 лікарям ковідних відділень міських лікарень ключі від нових осель. 

«Ми навіть не вірили. Я не пам’ятаю чогось подібного за всі 30 років незалежності», — розповідає лікар-анестезіолог лікарні швидкої допомоги Роман Зав’ялов. У власну квартиру він вселяється разом із дружиною Ольгою – майбутньою лікаркою швидкої допомоги. До цього подружжя тривалий час мешкало в орендованому житлі: «Тепер до роботи недалеко. Тут є садки, школи, транспортна розв’язка. І дуже цікаво, коли всі сусіди – лікарі», – продовжує Роман. «Ми, чесно кажучи, шоковані поки що. Хочеться вже обирати штори, подушки», — додає Ольга Зав’ялова.

Колишній гуртожиток, який називали «Будинком прокатника», місто отримало на баланс від одного із заводів кілька років тому. Корпус будівлі 1937 року зведення був занедбаним. Його реконструювали та привели до ладу як всередині, так і зовні. Тут повністю відремонтували покрівлю, замінили вікна, всі мережі та комунікації. Відреставрували і фасад.На трьох поверхах будинку обладнали 29 повноцінних одно- та двокімнатних квартир. Вони повністю відремонтовані. 

Лікар-анестезіолог 4-ї міської лікарні Микола Гончаренко останні півтора року працює з хворими на коронавірус: «Звикнути до цього неможливо. Це — виклик для всіх лікарів. Ми старалися та віддавали всі сили, щоб вилікувати людей, дати їм надію». Чоловік не приховує: те, що його проблеми з житлом вирішило місто, його неабияк вразило.

«Це знаменний день. Для нас це нова сторінка, новий стимул, щоб і надалі працювати для суспільства», — переконаний Микола. 

Списки претендентів на житло подавалися від медзакладів міста. Нинішніх вже власників квартир (лікарі семи лікарень) обирала спеціальна комісія. Основним критерієм була кількість відпрацьованих годин із хворими на COVID-19. 

«Сьогодні ми заклали добру традицію. З цього року і надалі ми надаватимемо житло нашим лікарям, вчителям, воїнам АТО. У міської ради ж є різні програми реконструкції закинутих гуртожитків, іншого житлового фонду. Щоб після відповідного оновлення службове житло отримували ті, хто працює на благо нашого міста та територіальної громади. Ми звертатимемо увагу насамперед на молодих фахівців – щоб вони не виїжджали в інші країни, а жили та працювали у нашому місті», – наголосив мер Дніпра Борис Філатов. І додав: у подальшій практиці місто також дотримуватиметься правила надання житла «під ключ».