Борис Філатов розповів про повернення історичних будівель

23.01.2019 15:15

​23 січня у Дніпрі відбулася перша у цьому році сесія міської ради. Коментуючи підсумки засідання, міський голова Борис Філатов розповів про основні рішення, які вдалося ухвалити депутатам.

Про це повідомляє інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» із посиланням на прес-службу Дніпровької міськради.

Так, серед важливих питань – оновлення порядку створення ОСББ, прийняття від обласної ради у комунальну власність територіальної громади лікарень та деяких історичних будівель.

Зокрема, депутати міської ради клопотатимуть перед Дніпропетровською обласною радою щодо згоди на прийняття у комунальну власність громади міста лікарень, котрі раніше належали Дніпру.

«Обласна рада після тривалих переговорів повернула частину з них. Нині, думаю, ми вийшли на фінальну стадію перемовин про те, що решта лікарень (за винятком невеликої кількості – як-то «інфекційка» тощо) перейдуть назад – у власність громади міста. Днями до нас приїжджала в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Вона також підтримала місто у цій ініціативі. Тож нині ми вийшли на фіналізовані юридичні кроки. Я це обіцяв ще під час виборчої кампанії та відстоював це питання впродовж трьох років», – пояснив Борис Філатов.

Також, за словами мера Дніпра, є принципова домовленість про те, що місто забере у своє відання, зокрема, дві історичні будівлі. Йдеться про будинок на площі Успенській, 14. Це – колишній Успенський собор. Нині тут розташоване одне з відділень Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Також у переліку – будівля на просп. Дмитра Яворницького, 47. Це – колишня Катеринославська дума. Зараз у цьому приміщенні знаходиться Дніпропетровський коледж культури і мистецтв. Борис Філатов підкреслив, що йдеться не про комунальні заклади, а саме про будівлі.

«Заклади, розташовані у них, не закриватимуться – ні сьогодні, ні завтра, ні навіть за рік. Однак ці будівлі належали місту. Це важливо й символічно. Успенський собор зруйнували більшовики. Нині на цій території розташований один із комунальних закладів обласної ради. Крім цього – міська дума на Катеринославському бульварі. Хотілося б, щоб наступної каденції міська рада, продовжуючи історичні традиції місцевого самоврядування Дніпра, переїхала туди. Це – відновлення історичної справедливості», – додав очільник міста.

Борис Філатов також нагадав, що у мерії створено управління захисту культурної спадщини, яке вперше у муніципальній практиці взялося, зокрема, за питання будівництва, що руйнує старі будинки.

За інформацією Бориса Філатова, нині також розпочато перемовини щодо викраденого з власності територіальної громади будинку-музею Олександра Поля. Крім цього, жваву дискусію у сесійній залі викликало й питання домовласників.

«Є проблема, що відома мені. Часто люди кажуть, що вони не хочуть йти в ОСББ. Є різні історії. Вийшло так, що під час однієї з сесій міської ради ухвалили певний порядок створення ОСББ і передачі будинків із житлового фонду міста. Однак згодом стало зрозуміло, що він був невдалим. Та скасувати його, зробивши так, щоб не було жодного порядку, неможливо. У залі було кілька пропозицій. Сесійним рішенням ми зобов’язали департамент ЖКГ опублікувати найближчим часом новий порядок про створення ОСББ і передачу будинків із житлового фонду міста. Хочеться, щоб у створенні нового або ж виправленні старого порядку взяли участь якомога більше членів територіальної громади», – сказав міський голова.

Крім цього, рішенням 40-ї сесії також змінили ставки туристичного збору для тих, хто подорожує, затвердили концепцію розвитку електронної демократії та ухвалили звернення до Кабінету Міністрів із проханням пришвидшити розробку механізму компенсації витрат на газові лічильники.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю