Борис Філатов: Ми вирішуємо проблеми з тепломережами, за які не брались десятиліттями

28.11.2018 17:00   -
Автор:

Ситуація з постачанням тепла до будинків містян у Дніпрі цього року краща, ніж у попередні. Про це свідчить, зокрема, статистика звернень на гарячу лінію мерії та технічних інцидентів у різних районах.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
Водночас через застарілі мережі аварії та прориви все ж трапляються. Проблеми, за які не бралися десятиліттями, комунальні працівники нині вирішують невідкладно.
Так, у цьому опалювальному сезоні будинки, що живилися від Південного машинобудівного заводу, підключили до оновленої котельні у Центральному районі. Це допоможе вирішити системну проблему з різницею тарифів у місті. Нині тепловий вузол забезпечує опалення понад 120 будинків, а також шкіл і дитсадків району. Однак через застарілі комунікації тепло втрачається й тут.
«Проблеми з енергоощадністю та занедбаними мережами теплопостачання у Дніпрі не вирішувалися десятиліттями. Ми їх вирішуємо. Можливість є, однак стан комунікацій потребує загалом мільярдів гривень. Є воля, є бажання. Має бути довіра. Ми були на вул. Титова, де мешканці 16 будинків стикаються з тим, що періодично зникає тепло. Ця проблема мені відома. Я спілкуюся з людьми і вважаю таку ситуацію неприйнятною. Загалом системні проблеми ми вирішуємо всіма можливими способами. Є суха статистика аварій і звернень містян. У цьому році ситуація із запуском теплового сезону краща. Однак зрозуміло, що, коли є проблеми в окремих будинках, люди переймаються за власні оселі. І це – нормально», – сказав міський голова Дніпра Борис Філатов під час інспекції систем теплопостачання 28 листопада.
Так, у школі № 31 на вул. Фабрично-заводській, 22 та у дитсадку № 92 на вул. Новокримській, 8А після перепідключення рахунки зменшилися на 10%, а якість теплопостачання підвищилася. «Нині у нас все налагоджено. У кабінетах температура вище 20 градусів. Дітям комфортно», – розповів директор школи № 31 Віктор Нецький.
А у школі № 89, де через прориви старих мереж діти пішли на вимушені триденні канікули, готуються до повноцінного запуску тепла. Очікується, що заняття розпочнуться наступного понеділка. Зазначимо також, що нині в районі вул. Суворова, 8/1 будують нову твердопаливну блочно-модульну котельню. Вона буде потужною й автоматизованою, та головне – екологічно чистою.
До тепловузла підключать, зокрема, Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та першу медсанчастину – лікарню й пологовий будинок.