Бізнес на крові: з Московією продовжують співпрацю 149 міжнародних компаній, серед яких переважають китайські та французькі
З Московією продовжують працювати 149 міжнародних компаній, які спонсорують війну та вбивство українців. Лідерами досі залишаються Китай та Франція. Про це повідомив керівник Офісу Президента.
Сотні відомих світових компаній припинили працювати в РФ і таким чином показали, що не готові фінансувати державу, яка розпочала війну в Україні. Втім немало великих відомих брендів відмовились виходити з ринку Московії, заявляючи, що не можуть залишити московитів без «життєво важливих» товарів та послуг.
Ось деякі найвідоміші бренди серед простих споживачів:
Acer – тайванська компанія з виробництва ноутбуків, ПК, планшетів.
Asus – відома тайванська компанія, що виробляє ноутбуки, сервери, мережеве обладнання, мобільні телефони, ПК, матринські плати, відеокарти, монітори. Компанія анонсувала припинення роботи на московщині, але так і не пішла з ринку.
Auchan-Retail – французька мережа супермаркетів все ще працює в Московії і отримує з 3,5 млрд доларів доходів з країни-агресора.
Cersanit – одна з найпопулярніших польських фірм з виробництва керамічних виробів і сантехніки. Продовжує працювати в РФ, у тому числі і на експорт.
Huawei – одна з найбільших компаній у сфері телекомунікацій. Компанія займається обладнаннями бездротових мереж, базових мереж, мережевих пристроїв, апаратним забезпеченням та смартфонами. Компанія має власну операційну систему Hongmeng. Huawei досі є провідним постачальником телекомунікаційного обладнання на московщині.
Lenovo – китайський виробник ПК, ноутбуків, мобільних телефонів та іншої електроніки. Продовжує продавати техніку в Московії.
Metro – це міжнародна оптова компанія, що спеціалізується на обслуговуванні готелів, ресторанів, приватних підприємців – власників закладів роздрібної торгівлі. Досі присутня на Московщині, де отримує дохід до 3 млрд доларів.
Xiaomi – китайська компанія, що спеціалізується на виробництві смартфонів та інших «розумних пристроїв». Досі займає друге місце у РФ за продажем смартфонів.
Аналітики Yale School of Management показали, компанії яких країн досі продовжують працювати на московщині:
- Китай – 42 компанії,
- Франція – 28,
- США – 22,
- Індія – 21,
- Німеччина – 13,
- Японія – 13,
- Італія – 10.
Україна активізує роботу з урядами країн, щоб вони знайшли потрібні слова для припинення роботи компаній з Московією.
Нагадаємо: міжнародним компаніям, які продовжують працювати на московщині, на 50% піднімуть податки в Україні. Верховна Рада вже ухвалила за основу законопроєкт про запровадження коефіцієнта 1,5 до ставок податку на прибуток підприємств, екологічного податку, ренти та податку на майно при оподаткуванні в Україні міжнародних компаній, підрозділи яких продовжують працювати в РФ.