Безкоштовна юридична допомога, зокрема й для переселенців: де отримати

11.05.2022 08:43   -

У національному проєкті  «СпівДія Хаб» відкрився новий напрям — надання юридичних консультацій населенню, зокрема й переселенцям. Така робота проводиться у формі онлайн-консультування та офлайн, коли людина може прийти до молодіжного центру і проконсультуватися з юристом.  

«Уже є домовленості про відкриття таких консультацій на базі молодіжних центрів у Кам’янському, Тернівці, Царичанці тощо. Також у співпраці з компанією «Київстар» у Дніпрі відкрито консультативний пункт правової допомоги за адресою: просп. Д. Яворницького, 65. За певним графіком громадяни теж можуть звернутися по юридичну допомогу», – розповів під час брифінгу 10 травня заступник директора департаменту молоді і спорту ДніпроОВА Владислав Яцук.

Центр безоплатної правової допомоги приєднався до спільноти правників, які надають безкоштовні юридичні консультації як мешканцям Січеславщини, так і переселенцям. Йдеться про надання як первинної  правової допомоги, яка надається у необмеженій кількості, так і вторинної. 

«Остання полягає у складанні позовних заяв, заяв про встановлення фактів смерті, представництво інтересів у суді, інших державних органах, перед іншими особами тощо. Таку допомогу можна отримати в обмеженій кількості на відміну від первинної правової допомоги – не більше ніж шість разів у межах календарного року та за приналежності до певних категорій, до яких входять і внутрішньо переміщені особи. Наприклад, якщо особа бажає, щоб держава надала безоплатного адвоката, вона може звернутися до фахівця центру безоплатної правової допомоги або до консультаційного пункту на базі гуманітарних штабів, молодіжних центрів тощо. Графіки консультацій  можна дізнатися за номером телефону: 0 800 213 103», – додала фахівчиня центру безоплатної правової допомоги Анастасія Юхименко.