«Бережи українське – носи вишиванку!»: під стінами Дніпровської міськради провели показ мод і концерт бандуристів

20.05.2021 12:45   -

Показ вишиванок і концерт бандуристів відбулися 20 травня під стінами Дніпровської міської ради. Перформанс «Бережи українське – носи вишиванку!» приурочили до Всесвітнього дня вишиванки, який відзначають в Україні п’ятнадцятий рік поспіль.

Дефілювали майданчиком міськради 28 моделей – вихованки дніпровських гуртків мод. Представляли колекції українського вбрання, яке пошили вручну. «Ми готувалися заздалегідь і до показу зробили колекцію з екошкіри. Вбрання сучасне, з елементами вишивки західних регіонів України. Можна одягати на роботу, на різні заходи. Ще є сукні, які представляли декілька років тому, вони білі, тут ми поєднали вишивку зі східних регіонів», – розповіла модель показу та керівниця театру мод «Графіті» Альона Бігун.

Між показом грала на бандурі і студентка Дніпропетровської академії музики ім. Глінки Ольга Маслянка. Дівчина наголосила, що бандура та українська вишиванка – невід’ємні частини національної культури.

 «Сьогодні ми скомбінували українську музику та показ у вишиванках. Приєдналися і майстри, які вчать дорослих дітей у позашкільних закладах вишивати. Вони показували майстерність просто неба. Ми цим перформансом показали, що кожен може долучитися до створення вишиванок, бо в українців це в крові. Так, на перший погляд вправлятися голкою нелегко, але у нас є майстри України, які навчать», – наголосила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

Довідка. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня.