«Золота середина»: Резніченко зайняв 12 місце у рейтингу губернаторів

06.02.2017 18:16

Комітет виборців України оприлюднив «Рейтинг діяльності голів ОДА за 2016 рік». Оцінка базувалася на двох критеріях: показниках соціально-економічного розвитку регіонів та опитуванні місцевих експертів. Голова ДніпроОДА Валентин Резніченко зайняв у ньому 12-те місце з 24-х.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на сайт КВУ.

Дніпропетровська область межує з Донецькою, а тому відграє значну військово-стратегічному роль. ТакожДніпропетровщина – великий індустріальний регіон з розвиненою гірничо-видобувною, металургійною,енергетичною промисловістю.

Незважаючи на значний потенціал, область демонструє низькі темпи соціально-економічного розвитку,зокрема індексу реальної заробітної плати. Окрім того, регіон має низький індекс обсягів промислової тасільськогосподарської продукції, а також залучення інвестицій та зростання доходів місцевих бюджетів.

Позитивна динаміка присутня в енергозбереженні, працевлаштуванні безробітних та прийнятті в експлуатацію житла.

Експерти відзначають, що очільник Дніпропетровщини Валентин Резніченко, є креатурою колишнього голови Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, оскільки працював у «Українському медіа холдингу», власником якого був Ложкін. Валентин Резніченко встиг попрацювати понад місяць головою ЗапорізькоїОДА, однак потім був переведений на Дніпропетровщину, замінивши на посаді «бунтівного» ІгоряКоломойського.

Найвище експерти оцінили роботу очільника області у сфері надання адміністративних послуг, зокрема електронних. Також вони відзначили важливу роль ОДА у підтримці армії та лікуванні поранених, хочанаголосили, що це більше заслуга команди попереднього керівника регіону Ігоря Коломойського.

Валентин Резніченко не фігурував у скандалах, однак деякі експерти відзначають, що у питанні взаємодії ОДА та обласної ради все ж присутні конфлікти через їхню підконтрольність різним політичним силам.

Позитивна динаміку спостерігається у питанні проведення енергозберігаючих заходів та працевлаштування безробітних. Крім того, область займає високу позицію за показником оснащеннябагатоквартирних житлових будинків теплолічильниками.

Індекс росту реальної заробітної плати у Дніпропетровській області суттєво відстає від загальноукраїнських показників: за січень-листопад 2016 року він становив 102% до минулорічнихпоказників (по Україні 108,8%).

Найвищим балом експерти оцінили діяльність ОДА щодо проведення децентралізації.

Поміж успішних регіональних проектів було відзначено підтримку Порталу державних послуг iGov, впровадження системи E-contact (включаючи публікацію відкритого коду) та роботи Центру із допомоги бійцям АТО. Загалом експерти високо оцінили роботу ОДА щодо спрощення системинадання адмінпослуг та впровадження системи Prozorro.

Серйозних скандалів щодо кадрових призначень експерти не відзначили. У той же час їх думкирозділилися щодо питання взаємодії ОДА та обласної ради. Одні відзначили, що атмосфера співпраціє робочою і конфліктів, як правило, не виникає. Інші ж вказали на те, що ОДА та облрадапідконтрольні різним політичним силам, тому реальної взаємодії не існує.

Експерти також високо оцінили діяльність ОДА щодо допомоги армії. Поміж іншого наприкінці січня 2017 року в Дніпрі за підтримки ОДА та облради відкрили перший в Україні музей АТО.

Как это повлияет на рейтинг:
Председатель Днепропетровской областной государственной администрации
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет