Волонтери Кривого Рогу вручили власні нагороди бійцям-землякам

30.06.2015 23:50

54 відзнаки отримали військові із 40-го батальйону, 25-ї, 17-ї, 93-ї бригад. Ще 9-ох героїв відзначили посмертно, за них отримали ордена їхні батьки, жінки та діти, передає 9 канал.

Сірий дощ, мряка та задушливі сльози, які вронив навіть найстійкіший. 9 орденів — посмертно. А після — хвилина мовчання.

Євгену Марчуку нещодавно виповнилося 27. Режисер за фахом, у мирному житті не встиг зняти фільмза своїм сценарієм, полишив буденні справи, відбув Майдан, далі подався на війну — став бійцем «Айдару». Євген був у найгарячіших точках АТО. Але ворожий вбивчий обстріл зустрів його 26 травня поблизу селища Золоте. Тепер орден «За вірність присязі»отримують мати, батько та двоє братів.

«Ще коли російські війська не увійшли в Україну, то він казав: зачистим Луганськ, Донецьк, підемо Крим звільнювати, але вийшло не так як він мріяв», — каже Микола Марчук – батько.

«Як він приїхав другого лютого додому, у відпустку… Перше бажання було підти до школи і дітям розповісти правду, що відбувається на сході. У кожен клас, до всіх діток він зайшов», — говорить Марія Марчук – мати.

Криворізькі волонтери самотужки організували нагородження бійців-земляків, які боронять на сході кордони України, але досі не отримали нічого від держави. Це 40 батальйон, 17-та, 25-та, та 93-тя бригади.

«54 бойцов АТО демобилизованных. Нам представили их к награде волонтеры, командиры, с которыми мы общались в зоне АТО. Это люди, которые совершили доблестный поступок», — розповвідає Ірина Туровська – голова ГО «Криворіжці».

«Им уже государство должно было вручить орден за мужество, за отвагу. Но.. То документы потерялись, то еще что-то, то потом, то когда-нибудь», — каже Сергій Піддубняк – волонтер.

У числі нагороджених — Володимир Тонкопрядка із 25-ї повітряно-десантної бригади. У гарячих точках був лікарем, рятував побратимів. Навіть і сам поранений, Володимир не полишив поле бою.

«Было всякое. Тяжелые бои были в Ямполе, мы два раза штурмовали укрепраен. За сутки 6 погибших, двадцать три раненых. У меня закончились все препараты», — розповідає Володимир Тонкопрядка – військовий, демобілізований.

Нагороджував героїв Ілля Лисенко на прізвисько «Хотабич». Так його прозвали не за довгу бороду, а за особливу спритність доставляти поранених до найближчої лікарні.

«Мы вместе входили в Углегорск. Именно наша бригада вывозила оттуда всех раненых. Мы единственные, кто прорывался, когда 25-ая стояла фактически в мешке, в окружении под Шахтерском», — повідомляє Ілля Лисенко – волонтер-медик.

Нагороджувати своїх власними орденами волонтери Криворіжжя продовжать. Тепер, планують, у серпні — чекають нових демобілізованих.

Комментарии
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю