В горсовете рассказали, почему Днепр должен стать на 252 года старше

12.07.2017 16:00

Сегодня, 12 июля депутаты Днепровского горсовета обсудили с историками официальное изменение даты основания города. Историки утверждают, что Днепр на 252 года старше, чем принято считать.

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на пресс-службу горсовета.

Археологи Днепра ссылаются на недавние археологические находки, которые позволили сделать вывод о возможном возрасте города.

Исследования проводились на территории, старинного города Старая Самар, нынешней территории поселка Шевченко в Самарском районе Днепра

Предположительно, Старая Самарь была основана в 1524 году, именно этим годом датируются археологические находки, свидетельствующие непрерывное проживании казаков на этой территории.

«Были найдены торговые пломбы. На печати было написано, из какого города привозили сукно, и в каком году оно изготовлено. Мы имеем несколько таких пломб. Кроме этого, на двух конференциях с историками и археологами это было подтверждено», – отметил историк Олег Репан.

Проект решения Днепровской горсовета о новой дате основания города уже подготовлен. После совещания депутаты будут обрабатывать этот вопрос в комиссиях, а уже потом его рассмотрят на сессии.

Депутаты считают, что дата основания важна для туризма.

«Точная ее установка позволит рассказывать об истории нашего города в полном объеме. Тем более, что мы все научные доказательства того, что Днепр, на самом деле, на 252 года старше. Изменение даты основания - распространенная мировая практика. Мехико, Стамбул, Нью-Йорк, Берлин - год появления всех этих городов менялся», – рассказал Директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Владимир Панченко.

Комментарии
сергей
12.07.2017
Так и есть мы не должны следовать в фарватере фантазий и брехни российских наци и прочих расистов. Какой то московский пьяница брякнул и установили дату образования Днепра.
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю