В горсовете Днепра хотят возродить старую монополию?

21.12.2016 09:48

В начале 2013 года вместо монополиста БТИ появилось много маленьких контор, которые быстро и недорого оформляли техпаспорта на недвижимость. Все зажили счастливо, пожалуй, кроме чиновников. Они не оставляли попыток вернуть себе единоличное право оформлять документы на недвижимость. Еще одну такую попытку предпринимают в Днепре.

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на zabeba.li.

9 декабря на сайте горсовета Днепра был зарегистрирован проекта решения «Про затвердження Положення про порядок передачі даних, ведення та зберігання інвентаризаційних справ на об`єкти нерухомого майна, що розташовані на території міста Дніпра». 15 декабря в документ внесли правки.

Если решение примут, то в департаменте административных услуг и разрешительных процедур Днепровского горсовета может появиться новая должность специалиста, который на всех техпаспортах будет ставить штампик. Без этого штампика техпаспорт будет считаться недействительным. Об этом на пресс-конференции говорили председатель ассоциации инвентаризаторов и правозащитников «Закон и Право» Сергей Тютюнник, адвокат Дмитрий Бутко и риелтор Максим Шункин.

В проекте решения спикеры увидели коррупционную составляющую и заявили: неофициальная стоимость оформления техпаспорта может вырасти до 300 евро за документ, а сроки оформления растянуться на месяц-два.

В анализе к регуляторному акту говорится, что предварительно были проведены консультации с предпринимателями. Оценить нововведение пригласили ЧПшников — Оксану Владимировну Патретную, Павла Владимировича Петрайчука, Алексея Игоревича Молодцова, Дмитрия Антоновича Чаплюка и председателя отраслевого совета предпринимателей-участников рынка недвижимости Сергея Николаевича Логутенко. Почему выбрали именно этих уважаемых людей – непонятно.

По словам Сергея Тютюнника, сейчас директором департамента административных услуг и разрешительных процедур Днепровского горсовета является бывший заместитель руководителя областного БТИ Татьяны Кривошеевой Андрей Пономарев.  

БТИ — I’LL BE BACK?

В начале 2013 года монополия БТИ на оформление техпаспортов закончилась. 8 января 2013 года Минрегионстрой принял приказ №2 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна». Вместо советского монстра появилось много фирм с сертифицированными специалистами. Отличие старого способа оформления от нового еще и в том, что с 2013 года оформлять техпаспорт нужно было только для нового объекта недвижимости или при смене назначения: было кафе, а стала автомойка. До этого техпаспорт нужно было оформлять при любой покупке-продаже недвижимости.

Но счастье продлилось недолго. 30 октября 2014 года Днепропетровский облсовет пытался принять решение «Про затвердження Тимчасового положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень». Документ можно посмотреть здесь. Но проект решения не попал в повестку сессии облсовета.

Тогда авторы изменили название документа, и так появился проект решения «Про забезпечення безперервності в системі обліку об’єктів нерухомого майна на території Дніпропетровської області».21 ноября 2014 года экс-председатель Днепропетровского областного совета Евгений Удод подписал распоряжение о проведении общественно экспертизы проекта решения.

Документ обсудили с представителями Днепропетровской областной организации работодателей и дали ему положительную оценку. Когда общественники начали задавать вопросы облсовету и предлагать свои поправки к проекту решения, документ сняли с сайта для доработки.

Комментарии
Последние записи в блогах

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили роботу міжрегіонального конвертаційного центру, через який було проконвертовано понад 1 млрд грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форми власності Київської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва з формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зокрема, встановлено, що учасниками злочинної групи здійснено реєстрацію та придбання низки підконтрольних підприємств, на рахунки яких «клієнти» «конверту» перераховували грошові кошти за нібито придбані ТМЦ (товари та послуги).

Отриману такими шляхами готівку фігуранти передавали замовникам незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 10-13% від суми конвертації.

Таким чином протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано понад 1 млрд. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх транспортних засобах з незаконного обігу вилучено 567 тис. гривень готівкою, 53 печатки, 2 електронних ключа, 13 одиниць комп’ютерної техніки, 30 мобільних телефонів, 31 банківську картку, 15 електронних носіїв інформації, фінансово-бухгалтерську документацію, чорнові записи та травматичний пістолет 9 мм марки „SHMEISSER PSH 790” без дозвільних документів та 13 набоїв до нього.

Окрім того, накладено арешт на 3,4 млн грн ліміту суми ПДВ на рахунках компаній-фігурантів в СЕА ПДВ.

Слідство триває.

 

Подробнее

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – квітень 2019 року склали 9 млрд 437,7 млн грн, що на 2 млрд 145 млн грн більше аналогічного періоду 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Більше половини надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5 млрд 223,3 млн грн, що перевищує минулорічні показники майже на 1 млрд 18,5 млн гривень.

Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом 2019 року майже 1 млрд 601,1 млн грн,  що на 402,1 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж чотирьох місяців 2019 року спрощенці області сплатили 923,8 млн грн, що на 171,6 млн грн більше рівня 2018 року.

Подробнее

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 5 млрд 24,8 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 887,1 млн грн або на 21,0 %. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Протягом квітня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 1 млрд 381,3 млн грн, що на 235,3 млн грн більше квітня 2018 року.

 «Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДФС  вважають, що норми закону у сфері оплати праці мають  винятковий пріоритет. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», - зазначила Оксана Томчук.

 

Подробнее

У січні-квітні 2019 року підрозділами аудиту було проведено 1,6 тис. планових перевірок платників податків, 4,3 тис.  позапланових перевірок та 1,1 тис. зустрічних звірок.

Зокрема, проведено 66 перевірок фінансових установ з відокремленими підрозділами, за результатами яких донараховано 214,6 млн гривень.

За результатами контролю за дотриманням вимог валютного законодавства донараховано пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на загальну суму 206,3  млн грн, а також податку на прибуток з іноземних юридичних осіб  на загальну суму  191,5 млн гривень.

На виконання ухвал суду (у т.ч. отриманих у минулому році) проведено 24 документальні перевірки, донараховано грошових зобов’язань на суму 95,7 млн грн. Крім того, на виконання інших доручень правоохоронних органів, які надаються під час розслідування кримінальних проваджень, проведено 297 документальних перевірок та донараховано 174,3 млн гривень.

 Проведено 300 документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, донараховано 292,9 млн грн грошових зобов’язань. 

У цілому за результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано до бюджету 15,4 млрд грн, з яких узгоджено 5,3 млрд грн (у т.ч. основного платежу з податку на прибуток – 1 295,4 млн грн, ПДВ – 1 775,2 млн гривень).

Реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав 3 456 млн грн (забезпечено надходжень грошовими коштами на 1 132 млн грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на  10 678 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 1 922 млн грн, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду на 402 млн гривень).

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет