В горсовете Днепра хотят возродить старую монополию?

21.12.2016 09:48

В начале 2013 года вместо монополиста БТИ появилось много маленьких контор, которые быстро и недорого оформляли техпаспорта на недвижимость. Все зажили счастливо, пожалуй, кроме чиновников. Они не оставляли попыток вернуть себе единоличное право оформлять документы на недвижимость. Еще одну такую попытку предпринимают в Днепре.

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на zabeba.li.

9 декабря на сайте горсовета Днепра был зарегистрирован проекта решения «Про затвердження Положення про порядок передачі даних, ведення та зберігання інвентаризаційних справ на об`єкти нерухомого майна, що розташовані на території міста Дніпра». 15 декабря в документ внесли правки.

Если решение примут, то в департаменте административных услуг и разрешительных процедур Днепровского горсовета может появиться новая должность специалиста, который на всех техпаспортах будет ставить штампик. Без этого штампика техпаспорт будет считаться недействительным. Об этом на пресс-конференции говорили председатель ассоциации инвентаризаторов и правозащитников «Закон и Право» Сергей Тютюнник, адвокат Дмитрий Бутко и риелтор Максим Шункин.

В проекте решения спикеры увидели коррупционную составляющую и заявили: неофициальная стоимость оформления техпаспорта может вырасти до 300 евро за документ, а сроки оформления растянуться на месяц-два.

В анализе к регуляторному акту говорится, что предварительно были проведены консультации с предпринимателями. Оценить нововведение пригласили ЧПшников — Оксану Владимировну Патретную, Павла Владимировича Петрайчука, Алексея Игоревича Молодцова, Дмитрия Антоновича Чаплюка и председателя отраслевого совета предпринимателей-участников рынка недвижимости Сергея Николаевича Логутенко. Почему выбрали именно этих уважаемых людей – непонятно.

По словам Сергея Тютюнника, сейчас директором департамента административных услуг и разрешительных процедур Днепровского горсовета является бывший заместитель руководителя областного БТИ Татьяны Кривошеевой Андрей Пономарев.  

БТИ — I’LL BE BACK?

В начале 2013 года монополия БТИ на оформление техпаспортов закончилась. 8 января 2013 года Минрегионстрой принял приказ №2 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна». Вместо советского монстра появилось много фирм с сертифицированными специалистами. Отличие старого способа оформления от нового еще и в том, что с 2013 года оформлять техпаспорт нужно было только для нового объекта недвижимости или при смене назначения: было кафе, а стала автомойка. До этого техпаспорт нужно было оформлять при любой покупке-продаже недвижимости.

Но счастье продлилось недолго. 30 октября 2014 года Днепропетровский облсовет пытался принять решение «Про затвердження Тимчасового положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень». Документ можно посмотреть здесь. Но проект решения не попал в повестку сессии облсовета.

Тогда авторы изменили название документа, и так появился проект решения «Про забезпечення безперервності в системі обліку об’єктів нерухомого майна на території Дніпропетровської області».21 ноября 2014 года экс-председатель Днепропетровского областного совета Евгений Удод подписал распоряжение о проведении общественно экспертизы проекта решения.

Документ обсудили с представителями Днепропетровской областной организации работодателей и дали ему положительную оценку. Когда общественники начали задавать вопросы облсовету и предлагать свои поправки к проекту решения, документ сняли с сайта для доработки.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю