В горсовете Днепра хотят узаконить лишние справки, - предприниматели

19.12.2016 17:09

Председатель ассоциации инвентаризаторов и правозащитников «Закон и Право», директор ООО «Институт проектирования и экспертизы строительства» Сергей Тютюнник заявил, что в горсовете Днепра готовится к рассмотрению проект решения, который значительно усложнит жизнь инвентаризаторам недвижимости и их клиентам.

Об этом он рассказал в эксклюзивном комментарии Интернет-изданию «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Речь идет о регуляторном акте под названием «О порядке передачи данных, ведения и хранения инвентаризационных дел на объекты недвижимого имущества, расположенные на территории города Днепра». Этот документ в разы усложнит оформление техпаспортов. Более того, сроки их выдачи станут значительно дольше, а услуги инвентаризаторов подорожают.

Сейчас в Днепре, чтобы оформить гараж в кооперативе, владельцу нужно обратиться к инвентаризаторам, которые за где-то 500 грн сделают техпаспорт. Далее у нотариуса или госрегистратора фиксируется право собственности с внесением всех необходимых сведений в Госреестр. Таким образом, заплатив около 100 долл., можно быстро и спокойно оформить право собственности на гараж. То же самое касается и квартиры. Например, если это новострой, а собственник хочет из свободного пространства сделать 2-3-комнаты, и все это оформить законно, он обращается к инвентаризаторам. Мы делаем техпаспорт с пометкой, что это не самовольная перепланировка. Далее владелец идет к регистраторам и за 5 дней у него на руках есть весь пакет документов. Все эти процедуры проходят согласно договорам.

Теперь под предлогом того, что «вдруг что-то случится, а отвечать за это будет некому», чиновники горсовета хотят, чтобы инвентаризаторы обращались через ЦНАП к ним за получением каких-то справок. Они в свою очередь будут обращаться в архив БТИ. Вся эта бюрократическая процедура приведет к тому, что сроки оформления техпаспортов увеличатся. При этом вырастет тариф на услуги инвентаризаторов, потому что нам придется переложить часть новых затрат на плечи потребителей.

Подобную инициативу заинтересованные лица пытались «протащить» в Днепропетровском облсовете в 2014 году. Тогда нам удалось ее побороть. Сейчас в деятельность инвентаризаторов вмешивается горсовет. Хотят поделить инвентаризаторов на плохих и хороших. Это говорит о том, что в горсовете в чьих-то интересах поддерживают коррупцию в сфере оформления прав на недвижимость», - сказал он.

Комментарии
Последние записи в блогах

Станом на 1 травня 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 7,2 тис. справ різних категорій на загальну суму 11,4 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні - квітні поточного року 323 справ на суму 314,8 млн грн на користь органів ГУ ДФС Дніпропетровщини вирішено 201 справу на суму 267,1 млн грн, що складає 62,2 % від загальної суми розглянутих судами справ.

Із загальної кількості адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень.

Так, з початку року на розгляді у судах знаходилось 4727 таких справ на суму 9,0 млрд гривень. З них судами розглянуто 196 справ на суму 113,0 млн грн, з яких на користь органів ДФС вирішено 122 справи на суму 65,2 млн гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили роботу міжрегіонального конвертаційного центру, через який було проконвертовано понад 1 млрд грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форми власності Київської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва з формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зокрема, встановлено, що учасниками злочинної групи здійснено реєстрацію та придбання низки підконтрольних підприємств, на рахунки яких «клієнти» «конверту» перераховували грошові кошти за нібито придбані ТМЦ (товари та послуги).

Отриману такими шляхами готівку фігуранти передавали замовникам незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 10-13% від суми конвертації.

Таким чином протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано понад 1 млрд. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх транспортних засобах з незаконного обігу вилучено 567 тис. гривень готівкою, 53 печатки, 2 електронних ключа, 13 одиниць комп’ютерної техніки, 30 мобільних телефонів, 31 банківську картку, 15 електронних носіїв інформації, фінансово-бухгалтерську документацію, чорнові записи та травматичний пістолет 9 мм марки „SHMEISSER PSH 790” без дозвільних документів та 13 набоїв до нього.

Окрім того, накладено арешт на 3,4 млн грн ліміту суми ПДВ на рахунках компаній-фігурантів в СЕА ПДВ.

Слідство триває.

 

Подробнее

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – квітень 2019 року склали 9 млрд 437,7 млн грн, що на 2 млрд 145 млн грн більше аналогічного періоду 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Більше половини надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5 млрд 223,3 млн грн, що перевищує минулорічні показники майже на 1 млрд 18,5 млн гривень.

Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом 2019 року майже 1 млрд 601,1 млн грн,  що на 402,1 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж чотирьох місяців 2019 року спрощенці області сплатили 923,8 млн грн, що на 171,6 млн грн більше рівня 2018 року.

Подробнее

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 5 млрд 24,8 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 887,1 млн грн або на 21,0 %. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Протягом квітня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 1 млрд 381,3 млн грн, що на 235,3 млн грн більше квітня 2018 року.

 «Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДФС  вважають, що норми закону у сфері оплати праці мають  винятковий пріоритет. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», - зазначила Оксана Томчук.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет