У Дніпрі демонтовано більше 40 радянських об’єктів, пов’язаних з тоталітарним режимом, але ще залишилися символи, які у подальшому потрібно ліквідувати.
Про це в коментарі інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» розповів Сергій Волинець, член робочої групи з питань контролю за станом виконання на території Дніпропетровської області Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
“Закон у частині щодо пам’ятників прописаний ще гірше, ніж у частині перейменування топонімів. Є така колізія, відповідно до якої, коли якась постать підпадає під декомунізацію, то перейменувати вулицю на честь цієї людини можна, а знести пам’ятник цій людині неможливо. У Дніпрі по пам’ятникам міська влада звітує, що було демонтовано 46 об’єктів, пов’язаних з тоталітарним режимом. І вони начебто звітували про завершення процесу цього”, – говорить він.
Читайте также: У Дніпрі радянська топоніміка вичищена майже повністю, – Сергій Волинець
Ми розуміємо, що те, що було набудовано за 70 років, дуже складно прибрати за рік, це уповільнює процес демонтажу, тому що практично на кожному будинку у центрі міста є символи Радянського Союзу, що їх у принципі усі прибрати нереально.
“За моєю інформацією, у місті досі залишаються декілька пам’ятних знаків та пам’ятників, які не були демонтовані, а стосовно дошок ми розуміємо, що ні у кого такого переліку немає і ми ще дуже довго можемо зустрічати їх. Найбільш значимі пам’ятки, які ще залишилися – це пам’ятник Федорову у парку Глоби, барельєф на честь міського комітету більшовиків та губернського ревкому, який досі висить на фасаді готелю «Асторія» в центрі міста, пам’ятна дошка на честь Олександри Калмикової на фасаді гімназії № 33, барельєф Леоніда Брєжнева, пам’ятний знак на честь 50-річчя революції, пам’ятник комсомольцям Дніпропетровщини, барельєфи на в’їзді на Новий мост і найбільший пам’ятник, який залишився – це пам’ятник комунарам біля в’їзду на Старий міст на лівому березі”, – сказав Сергій Волинець.
Читайте также: Влада у Дніпрі не підтримує декомунізацію, – Кирило Дороленко
А щодо пропозицій щодо подальшої декомунізації, то ніхто не скаже, скільки вона продовжиться. У зв’язку з цим міська влада Дніпра могла б створити спеціальну робочу групу чи комісію з виявлення символів комуністичного режиму, яка займалася б фіксацією, занесенням її у спеціально створений реєстр з метою подальшого демонтажу. Для проведення цієї роботи можна заручитися допомогою комунальних служб та громадськості, пропонує він.