В Днепре за взятку задержали двух судей

20.04.2017 14:18

19 апреля стало известно о задержании двух судей Кировского райсуда Днепра сотрудниками СБУ вместе с работниками Специализированной антикоррупционной прокуратуры (САП) и НАБУ. По информации СМИ, это заместитель председателя райсуда, судья Наталья Овчаренко, а также уволенный незадолго до этого судья Олег Ходасевич.

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой zabeba.li.

По версии следствия, служители Фемиды требовали 30 тыс. долларов за решение, не связанное с лишением свободы. По информации НАБУ, деньги передавались частями. При передаче одной из них в размере 1 тыс. долларов США детективы задержали судью.

По информации СБУ, правоохранители задокументировали почти 20 встреч по передачи денег, во время которых судьи успели получить 16 тыс. долларов.

Что задекларировали судьи?

За 2016 год судья Наталья Овчаренко задекларировала два земельных участка. Один участок площадью 2500 м кв. в селе Шульговка, Петриковского района Днепропетровской области (стоимость неизвестна), и второй – 500 м кв. за 41 500 грн в селе Первомайское, Кировского района АР Крым.

Кроме этого, судья арендовала квартиру в 44,5 м кв. в Днепре за 257 000 грн (21 416 грн в месяц).

В суде Наталья Овчаренко заработала в прошлом году 280 384 грн.

Кроме этого, судья оплатила в 2016 году проценты по займу (кредиту) – 20 052 грн.

Судья Олег Ходасевич за прошлый год задекларировал квартиру в Днепре 63,1 м кв. за 95 830 грн. Его жена, Ангелина Ходасевич, является собственницей земельного участка в 800 м кв. в селе Обуховка Днепровского района Днепропетровской области. Стоимость участка, купленного в 2012 году – 32 472 грн.

Также, Ангелине Ходасевич принадлежит недостроенный дачный дом 136,1 м кв. в Обуховке.

На судью зарегистрирован Сitroen CX 1995 года выпуска и BMW X5 2011 года выпуска.

Его супруга ездит по доверенности на BMW X5 2004 года выпуска. Владельцем этот авто является Лидия Шалыгина.

Ангелина Ходасевич имеет свою часть – 75% уставного капитала в предприятии по торговле одеждой «САВІТАРА».

За прошлый год судья Олег Ходасевич заработал 253 279 грн. При этом, наличкой у него есть 55 000 грн, и у его жены – 50 000 грн.

В 2016 году судья заплатил 25 000 в счет тела кредита и 6 329 грн — в счет процентов по займу.

Также, Олег Ходасевич указал, что является членом благотворительной организации социальной защиты судей Днепропетровской области.

Сейчас судьям инкриминируют преступления по ч. 4 ст. 368 и ч.3 ст. 369-2 УК Украины (от восьми до двенадцати лет с конфискацией имущества).

На своей странице в ФБ руководитель САП Назар Холдницкий заявил – судья, которую вчера взяли с поличным, пять лет назад уже выносила оправдательный приговор по тому же обвиняемому, но его оспорили в Апелляционном суде.

Комментарии
Последние записи в блогах

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее

Протягом січня-березня 2019 року митницями ДФС виявлено 9,3 тис. порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму 611 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року вартість предметів правопорушення збільшилася на 30,2%.

У  1,4 тис. справ про порушення митних правил тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 162,8 млн гривень. Середня вартість предметів правопорушення склала 117,5 тис. грн..

Найпоширенішими є випадки незаконного переміщення через митний кордон продовольчих товарів. За вказаний період за скоєння таких порушень було вилучено товарів на суму 102,2 млн гривень. Промислових товарів вилучено на суму 32,9 млн грн, транспортних засобів – на 11,3 млн грн., валюти – 16,7 млн грн.

Безпосередньо митницями ДФС розглянуто майже 8 тис. справ про порушення митних правил. Застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 276,4 млн грн. До Держбюджету стягнуто 31,8 млн грн., що на 22,3% більше, ніж за січень-березень 2018 року.

На розгляд до суду митницями передано 1,6 тис. справ про порушення митних правил на суму 965,5 млн грн.

За результатами розгляду справ про порушення митних правил судом прийнято рішення про накладення стягнень у вигляді штрафу на суму 127,3 млн грн, що у 2,7 раза більше аналогічного періоду торік, та конфіскації на суму 136,7 млн грн, що у 2,4 раза більше, ніж у січні-березні 2018 року.

Одним із ефективних методів протидії митним правопорушенням на сьогодні є співпраця та обмін інформацією з компетентними органами іноземних держав у рамках взаємної адміністративної допомоги, яка забезпечує попередження і виявлення незаконних експортно-імпортних операцій та факти несплати до бюджету обов’язкових митних платежів.

За результатами міжнародної взаємодії за 3 місяці 2019  року порушено понад 305 справ про порушення митних правил на суму 307,5 млн грн. Крім того, у ході міжнародної співпраці встановлено несплату 16,1 млн грн обов’язкових митних платежів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет