Кількість чиновників у міській галузі освіти скоротять на 30%

22.11.2016 13:48   -
Автор:

У Дніпрі стартує реформа управління освітою. З нового року в місті припинять роботу щонайменше п’ять районних відділів освіти. Це в рази зменшить кількість управлінців і допоможе економити кошти. А навчальні заклади отримають більше фінансової свободи. Необхідну документальну базу реформи депутати міськради ухвалили ще під час сесії 20 жовтня.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
У мерії наголошують – якісні зміни в системі освіти міста пов’язані насамперед із децентралізацією. Також низку проблем, з якими стикаються навчальні заклади, вдалося визначити під час безпрецедентної інспекції, яку представники мерії провели перед початком цього навчального року.
«Освіта має стати сучасною, такою, що відповідає вимогам нинішнього суспільства. Ми хочемо, щоб школи здобули справжню автономію. Щоб вони не зациклювалися на вимогах чиновників, щоб мали змогу творчо розвиватися», – сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко.
За словами посадовця, ліквідація районних відділів освіти стане вагомим кроком у боротьбі з корупцією в галузі – непрозорими тендерами та тиском на «незручних» директорів навчальних закладів.
Кількість управлінців має зменшитися на 30%. При цьому зміни не зачеплять логопедичні пункти й методичні центри. Разом з тим, після розформування райвідділів освіти їхні спеціалісти частково зможуть влаштуватися на роботу в навчальних закладах Дніпра, а також в управління освіти міської ради. Зокрема, при профільному відомстві мерії створять спецвідділи, які опікуватимуться навчальними закладами в районах.
Загалом зменшення кількості управлінців, які працюють у сфері освіти, дозволить зекономити понад 10 млн грн – це майже 25% бюджетних коштів, які щороку виділяються на галузь. Заощаджені гроші планують витратити на капітальні ремонти в школах і дитячих садках Дніпра.
Крім того, освітня реформа в місті надає навчальним закладам більше фінансової незалежності, зокрема, й у виборі підручників. Загалом у 2017 році 20 шкіл міста працюватимуть з власними бухгалтеріями. Це означає, що директори зможуть розподіляти кошти у своїх навчальних закладах відповідно до реальних потреб, а не за чіткою вказівкою згори. Заклади самі проводитимуть тендери та оцінюватимуть якість виконаних робіт.