Старі мережі Дніпра – найчастіша причина руйнування будинків, – експерт

08.10.2019 17:30

Минулими вихідними у Дніпрі завдяки вчасній злагодженій роботі міських служб вдалося запобігти надзвичайній ситуації з гуртожитком «Дніпровської політехніки». Там у дворі утворилося провалля і тріснула одна зі стін будівлі, через що вона змістилась на сантиметр. Студентів оперативно евакуювали. Ситуація наразі на контролі міської комісії з надзвичайних ситуацій та фахівців інших служб, які обстежують споруду.

Загалом провали притаманні Дніпру через складні ґрунтові умови. Так, декілька років тому на проспекті Поля в розмиту яму втрапив автомобіль, а цьогоріч влітку схожа ситуація сталася у середмісті. І це не кажучи вже про трагедію на житловому масиві Тополя у 1997 році, коли під землю пішов будинок.

Що ж могло призвести до тріщини у гуртожитку «Дніпровської політехніки», запитали в експерта – голови обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» Олексія Коломойця.

За його словами, Дніпропетровська область, зокрема і Дніпро, розташована на складних ґрунтах. Під фундаментами будівель є супіски та суглинки, які просідають. При замочуванні вони втрачають міцність, а за відповідних умов трапляється суфозія (процес вимивання і винесення з ґрунтів дрібних мінеральних часток підземними водами). Тому належне водовідведення є основним принципом збереження конструкцій будинків.

–  На вашу думку, що призвело до тріщин у будівлі гуртожитку?

–  Ґрунт під фундаментами може бути замочений різними шляхами: опадами (дощовими та талими водами), несправними мережами водопостачання та водовідведення. У разі, коли на окремому будинку чи низці будівель, розташованих поруч, починають проявлятися ознаки деформацій, необхідно вивчити загальну гідрогеологічну складову ділянки, передусім зміни, які відбулися в попередній період – до початку деформацій. На цій основі визначаються зміни за особливими ознаками. Тому говорити, що призвело до таких наслідків у цьому випадку, можна лише після вивчення всіх складових.–  Які можуть бути причини деформації споруд?

–  Загалом на сучасній території нашого міста випадки деформацій споруд траплялись досить часто. Департамент житлового господарства із залученням експертів вивчав ці процеси. У більшості випадків причини деформацій будівель – осідання фундаментів, що зумовлене втратою несучої здатності при замочуванні наших складних ґрунтів. Здебільшого, за відповідних умов, причинами деформацій є суфозійні процеси, тобто вимивання частинок ґрунту з утворенням підземних пустот. Як правило, цьому сприяє руйнування мереж водопостачання та водовідведення. У цих випадках відбуваються найбільш значні, аж до руйнівних, деформації споруди.
Виходячи з характеру руйнувань, які отримали конструкції стін будівлі гуртожитку «Дніпровської політехніки» та територія біля неї, можливо припустити аналогічний випадок. Але яка мережа чи які втручання людини могли призвести до таких наслідків – необхідно дослідити.

–  А зношеність житлового фонду може бути однією з причин? Скільки, на ваш погляд, можна експлуатувати будинки? Та й загалом у запобіганні руйнаціям будівель наскільки важливе оновлення інфраструктури міста, мереж, житлового фонду?
      
–  Житлові будинки повинні слугувати не менше ніж 100 років, але за належного їх обслуговування, яке включає як поточні, так і капітальні ремонти. При поточному поводиться дрібний ремонт за потреби. А при капітальному – згідно з нормативних термінів використання окремих елементів. Наприклад, капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення повинен виконуватись кожні 30 років. Така норма розрахована виключно з терміну використання металевих труб. На сьогодні технології дають можливість заміни труб з терміном використання понад 50 років.

Щодо оновлення інфраструктури міста, мереж зокрема, то це дуже важливо з точки зору профілактики руйнацій. Гарний приклад можу навести, коли замінили новий асфальт на подвір’ях житлових будинків ж/м Тополя-3. Перед асфальтуванням там улаштували систему зливової каналізації, котрої не було взагалі, виконали заміну впусків до будинків мереж водопостачання та водовідведення. Загалом зношені мережі – проблема не лише Дніпра. Аналогічні має і Київ. По всіх новинах ми тільки і чуємо: порив трубопроводу, провалився автомобіль. Але Київ не має таких особливих ґрунтів, як Дніпро. На мою думку, загальним принципом відновлення житлового фонду нашого міста повинна стати розробка програми із заміни старих зношених мереж, як першопричини найчастіших руйнувань конструкцій будинків.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.10.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року    № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» щодо запровадження механізму «кешбек».

Механізм «кешбек» запроваджується передусім для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на них.

Процедура повернення коштів «кешбек» така:

● купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн, покупець перевіряє чек на офіційному вебпорталі ДПС;

● якщо чек відсутній на офіційному вебпорталі ДПС, подається скарга через Електронний кабінет;

● якщо чек не був фіскалізований, продавця штрафують, а покупцю повертається вартість покупки, при цьому, товар залишається у такого покупця;

● покупець не зможе використовувати систему «кешбек» у нечесній конкурентній боротьбі;

● для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через Електронний кабінет;

● застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо – податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення – встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа;

● податкова служба насамперед оцінюватиме достовірність документів, доданих до скарги, а не лише правомірність дій продавця стосовно покупця;

● оскаржувати чек можна за умови загальної покупки на суму понад 850 гривень.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі – Рада).

Норми встановлені п.п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» із змінами, передбачає заповнення додатка до Декларації «Розрахунок № податкових зобов’язань з туристичного збору» (далі – Додаток), який є її невід’ємною частиною, у тому числі колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розділу І «Розрахунок податкових зобов’язань».

Підпунктом 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ визначено, що згідно з рішенням Рад справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Перелік місць проживання (ночівлі) має оприлюднюватись на офіційному вебпорталі відповідної Ради.

Отже, при заповненні колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розділу І «Розрахунок податкових зобов’язань» Додатка до Декларації вказуються повна назва та адреса місць проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5  ст. 268 ПКУ.

 

 

Подробнее

Протягом січня 2020 року Державна податкова служба провела 501 перевірку суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам. У результаті органи ДПС виявили 262 випадки, або 52 % від загальної кількості, порушень податкового законодавства.

Як наслідок, податкова донарахувала порушникам до сплати 74 млн грн податку на доходи фізичних осіб, понад 23 млн грн єдиного внеску та близько 5 млн грн військового збору. 

У січні за результатами заходів податкового контролю було виявлено близько 900 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без належного оформлення трудових відносин. 

Водночас завдяки активній роз’яснювальній роботі, яку проводить податкова у рамках кампанії з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ініційованої місцевими органами виконавчої влади, у січні роботодавці додатково уклали майже 19,5 тис. трудових угод з найманими працівниками. 

 Крім того, протягом січня 2020 року за результатами інших вжитих заходів зареєстрували власну справу близько 2700 громадян, що до цього здійснювали підприємницьку діяльність без належного оформлення. Таким чином, бюджети різних рівнів додатково отримали 18,3 млн грн податку та зборів і 19,9 млн грн єдиного внеску.

«Ми спостерігаємо різке зростання повідомлень про прийняття на роботу, тобто укладених трудових контрактів. Причому, як показує перша декада лютого, хороша динаміка зберігається і надалі. Якісна роз’яснювальна кампанія дає результат, якого неможливо досягти лише силовими та адміністративними методами», – заявив Голова ДПС Сергій Верланов.

 

Подробнее

З 1 січня 2020 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих в 2019 році. З метою інформування якомога більшого кола громадян про необхідність декларування своїх доходів, фахівцями Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області продовжується практика надання консультацій та приймання декларацій з виїздом податківців на місця.

   Один із напрямів роботи – організація виїзних прийомів декларацій у сільських радах району. Так, нещодавно відбувся виїзд фахівців Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління до Новов'язівської сільської ради.

   «З досвіду попередніх років знаємо, як часом важко добиратися певній категорії громадян до податкової інспекції, особливо із віддалених сіл.Тому й практикуємо виїзди безпосередньо у населені пункти, сільські ради», - розповідає начальник Юр'ївської ДПІ Західно-Донбаського управління Ольга Радіонова.

   Під час зустрічі громадяни мали змогу подати річну декларацію про доходи, а також отримати роз'яснення щодо її заповнення безпосередньо в приміщенні сільської ради. Тому, вони вже давно оцінили зручність та важливість таких виїздів і приймають активну участь у декларуванні.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю