Родина Вілкулів має відповісти за махінації з майном громади, - Купрій

10.03.2015 15:35

«Юрій Вілкул (батько) та Олександр Вілкул (син) тривалий час захищають олігархічні інтереси Ріната Ахметова в Дніпропетровській області. Ця родина по вуха загрузла в корупції і організувала масштабне розкрадання майна місцевих громад. Так, зокрема, в місті Кривий Ріг, де мером є Юрій Вілкул, діє корупційна схема по розкраданню бюджетних коштів від надання в користування місць для розташування зовнішньої реклами (бігборди, лайтбокси тощо).

Відповідно до пункту 13 Постанови Кабінету міністрів України від 29.12.2003 року № 2067, плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, зараховується до бюджетів територіальних громад сіл, селищ і міст. Проте, в порушення цієї правової норми комунальне підприємство «Парковка та реклама» отримує бюджетні кошти безпосередньо на свій рахунок», - заявляє народний депутат Віталій Купрій у своєму фейсбук.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«В результаті корупційної схеми за останні 5 років до міського бюджету Кривого Рогу не надійшло більше 40 млн. грн, що призвело до погіршення стану охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, фізкультури і спорту тощо.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Юрій Вілкул, як міський голова, повинен був забезпечити додержання законів України та виконання актів уряду в місті Кривий Ріг. Тому він несе за свою бездіяльність персональну відповідальність. Тобто, Вілкул-старший не передбачив (хоча повинен був і міг це передбачити), що в результаті діяльності КП «Парковка і реклама» громаді міста буде завдано істотну шкоду з тяжкими наслідками.

З огляду на масштаб корупційної схеми, бездіяльність Юрія Вілкула має ознаки злочину, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років!

Цікавим є факт, що ще в 2011 році я повідомив тоді ще голову Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула (сина) про існування корупційної схеми при наданні в користування місць для розташування зовнішньої реклами. Син з корисних мотивів прикрив злочин батька, проігнорувавши вимоги статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Проте, скільки вірьовці не витись, а відповідати час настав!

Я направив Генеральному прокурору відповідне звернення», - зазначається у повідомленні Купрія.

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-Вице-премьер-министр Украины, народный депутат Украины 6, 8 созывов. Председатель Днепропетровской областной организации "Оппозиционного блока", глава Фонда "Украинская перспектива".
Подробнее
Мэр Кривого Рога
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю