Нардеп звинуватив Адміністрацію Президента в тиску на Дніпропетровську ОДА

23.03.2015 11:00

"Після аналізу того, що відбувається останнім часом, складається враження, що керівництво держави санкціонувало створення тиску на Дніпропетровську облдержадміністрацію на замовлення певних осіб. Я не вірю, щоб ГПУ могла ухвалювати протиправні рішення державного масштабу без попередніх консультацій з Адміністрацією Президента", - заявив народний депутат України Віталій Купрій у своій сторінці "Фейсбук".

Про це повідомляє інтернет-видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

Він зазначає, що дивним чином події з підприємством «Укртранснафта» збіглись зі спробою Генеральної прокуратури на час усунути від виконання своїх посадових обов’язків керівництво Дніпропетровської облдержадміністрації.

"За вказівкою в.о. Генерального прокурора пана Гузиря головному слідчому управлінню СБУ було доручено зранку 20 березня провести допит заступників Ігоря Коломойського Генадія Корбана і Святослава Олійника. На мою думку, в залежності від розвитку ситуації по «Укртранснафті», прокуратурою могла бути надана вказівка затримати наближених до губернатора Дніпропетровщини осіб по кримінальній справі про начебто викрадення юриста Дніпропетровської міськради Олександра Величка. За моєю інформацією останній переховується зараз на території Росії під опікою ФСБ за клопотанням лідера Опозиційного Блоку Олександра Вілкула", - говорить нардеп.

Читайте также: Президенту и Премьеру предлагают уволить Коломойского

За його словами, вчора близько 12-ої години дня він отримав інформацію про порушення прав громадян Корбана і Олійника при допиті в СБУ. Разом зі своїми колегами народними депутатами Борисом Філатовим і Валентином Дідичем ми терміново направились в будівлю на Аскольдів провулок, 3 А. Тривалий час ми не могли поспілкуватись зі слідчими. Проте після початку розмови на підвищених тонах нам вдалось з’ясувати, що кримінальне провадження по заяві пана Величка відкрито за статтею 349 КК - захоплення або тримання як заручника представника влади. 

"З самого початку я, як правозахисник, виявив порушення закону. Відповідно до вимог статті 216 Кримінального процесуального кодексу не СБУ, а саме органи внутрішніх справ повинні вести слідство в цій справі. Зміна підслідності можлива лише за вмотивованою постановою прокурора тільки у разі неефективного досудового розслідування", - каже Купрій. 

Читайте также: В.о. генпрокурора Гузир покрив злочин Вілкула, - Купрій

"Декілька днів тому на телеканалі «Україна» оприлюднено власноруч написану Олександром Величком заяву про викрадення на ім’я Генерального прокурора України. На ній стоїть дата 11 березня, проте відмітки про прийняття прокуратурою в цей саме день не має. З мого десятирічного досвіду роботи з правоохоронними органами я знаю, що для реагування на таку заяву, визначення органу, який буде проводити досудове розслідування, направлення до нього матеріалів, виклик у якості свідків або підозрюваних певних осіб треба не менше двох тижнів. До цього моменту взагалі не можливо оцінити ефективність проведення слідства", - зауважив нардеп.

"Проте в.о. Генпрокурора Гузир негайно втрутився в кримінальний процес і в порушення вимог ч.5 ст.36 КПК передав «міліцейську» справу в СБУ без будь-якого обґрунтування. Під час спілкування в будівлі на Аскольдовому провулку, 3 А стало очевидно, що слідчі СБУ також не розуміють, чого вони, за волюнтаристським рішенням пана Гузира, змушені відкласти в сторону розслідування численних фактів державної зради, посягання на територіальну цілісність України, і займатись невластивими їм міліцейськими функціями", - заявив народний депутат України Віталій Купрій.

Читайте также: Вилкул рассказал европейцам о Коломойском

Как это повлияет на рейтинг:
Экс-Вице-премьер-министр Украины, народный депутат Украины 6, 8 созывов. Председатель Днепропетровской областной организации "Оппозиционного блока", глава Фонда "Украинская перспектива".
Подробнее
Мэр Днепра
Подробнее
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва
Подробнее
Экс-председатель Днепропетровской областной государственной администрации, бизнесмен
Подробнее
Экс-заместитель председателя Днепропетровской областной государственной администрации, бизнесмен
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Олег
23.03.2015
Явный сепаратист Ахметов и проросийский олигарх Фирташ- неприкосновенны.А вот патриотически настроеный олигарх Коломойский- угроза для Порошенко? Не пойму чем занимается наша власть, ни реформ,ни борьбы с коррупцией, только словоблудие и все новые налоги.Год прошел,что дальше?
Ветеран
21.03.2015
Куприй шестерка Привата
Последние записи в блогах

Це моя Україна…! (Пишаюся…?) (Плакати хочеться…)

Подробнее

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет