Колосальні кошти йдуть повз бюджет Дніпра, - Віктор Романенко

05.12.2016 10:15

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро Віктор Романенко вважає, що «колосальні кошти йдуть повз скарбниці Дніпра.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу організації.

«Які оцінки отримував по математиці Борис Філатов, мені невідомо. Але його заступники – майстри комп'ютерних технологій – напевно, цілком можуть скласти або помножити 2 на 2. І поки питання «хто кого дурить: мер – городян, його заступники – міського голову або ті й інші всіх нас разом» залишається відкритим. З юридичної та, зрозуміло, моральної точки зору.

Отже, дуже розумні, на перший погляд, правителі Дніпра запланували в 2017 році завдяки акцизного збору поповнити міський бюджет жалюгідними 380 млн. грн. Так, для вчителя, продавця супермаркету або кіоскера ця сума здається космічною. Але у масштабах такого міста як наше – це копійки.

Судіть самі. Невелике містечко, де проживають, скажімо, 50 тисяч осіб, збирає на акцизі приблизно 360 млн. грн. А в нас місто-мільйонник! Причому, за нашими скромними підрахунками, тільки газові заправки (АГЗП) щорічно мають давати близько 300 млн. грн.

У нас АГЗП аж сто штук. Припустимо, що кожен такий пункт продає за добу приблизно 5 тисяч кубометрів газу. Якщо помножити цю цифру на акцизні 1,27, то за добу вийде понад 630 тис. грн. За рік – близько 300 млн. грн. І це тільки по акцизному збору з «газовиків»!

Йдемо далі. «Улюблені» мером парковки, за планом міської влади, повинні будуть в майбутньому році дати бюджету ті ж 7 млн. грн., тобто сплатити таку ж суму як і у минулому. Однак давайте згадаємо про скандали, пов'язані з передачею цих самих парковок місту, коли ночами озброєні люди в камуфляжі вершили правосуддя тут і там, а зранку всі ЗМІ кричали щодо законності означених дій.

Правда, якщо вірити планувальникам бюджету панам Міллеру та Хмельникову, все залишається на своїх місцях. При цьому легко підрахувати, яку суму втрачає місто, яке нібито взяло під контроль досить прибуткову – та золоту! –  сферу діяльності.

Беремо калькулятор. У місті – 200 тисяч зареєстрованих машин, не рахуючи транзиту, а це, до речі, велика частина паркувальних місць, в тому числі для вантажівок. Хоча б десять відсотків, тобто 20 тисяч авто, потребують парковці? Так. Але комунальники міськради дають іншу цифру. Мовляв, «бажаючих» близько 4,5 тисяч.

Забудемо, на якій планеті будуть «ночувати» інші, і спробуємо знову повернутися до елементарної математики. Від 4,5 тисяч місць, виходить, можна отримати гривень по 20 за добу, так? Так. Тобто це 33 млн. грн. щорічно, а це, погодьтеся, не зі стелі взяті 7 млн. грн. Якщо ж врахувати модну погодинну оплату, то ця цифра – читай: дохід міської скарбниці – збільшиться в рази.

Кому потрібна така реформа, питання повисає в повітрі. Або в чиїйсь кишені...

Знову пригадую наші розмови з Борисом Альбертовичем щодо ефективних шляхів поповнення бюджету. Не його особисто, а міста, зрозуміло. Говорили про те, що Вільнюс, де вдвічі менше жителів, щороку легко збирає 8 млн. євро, і, мовляв, треба рівнятися, досвід переймати.

Ага, перейняли. Поїздки команди мера до Німеччини і Франції також не врятували Дніпро. Поки що не рятують, в усякому разі. Але ж ви, пане Філатов, погоджувалися з моїми доводами. Може лукавили?

Ще одна стаття доходів – комунальна ритуальна служба. Поховання повинне обходитися приблизно в одну тисячу гривень. За законом. Тим часом, не є таємницею, що існують люди, родичі померлих, які хочуть вибрати місце для поховання краще, зручніше, вже вибачте за подробиці. І вони готові заплатити за ці та інші додаткові послуги 5-10 тис. грн. – це факт. А раз так, цифри – в чек, місту – легальний дохід, я правий?

На жаль, у нас дана сфера досі не перебуває під ретельним контролем влади. Вона – під крилом, скажімо так, зацікавлених приватних фірм та окремих бізнесменів. В результаті мільйони замогильних грошей знову йдуть повз бюджетної кишені.

Але мер, ймовірно, про це не здогадується. Він же в іншому вимірі живе. З іншими доходами. І – мріє про крематорії. Досі. І – боїться, наскільки я розумію, ритуального «даху», який враз може поховати і безкоштовно, причому кого завгодно.

Хотілося б нагадати пану Філатову також і про транспортну проблему. Коли в мерії кажуть про надзвичайно високу вартість тролейбусів і трамваїв, то чомусь геть забувають про те, які річки грошей спливають при відсутності належного контролю щодо збору коштів за оплату проїзду.

Городяни ж уже звикли платити замість 1,5 грн. по гривні. Але при цьому квіток їм не потрібен. Ця прикра практика вже кілька років існує. Вона вигідна пасажирам і кондукторам (кажуть, один з таких пройдисвітів примудряється справно платити відсотки за трьома кредитами!), але не бюджету міста.

При цьому міськелектротранспорт щорічно має збитків на понад 10 млн. грн. За нашими скромними підрахунками, вже на три тролейбуси вистачило б, шановні бюджетотворці..

Завершуючи хотілось би зазначити, що це лише перші чотири позиції поповнення бюджету, які зрозумілі навіть не фахівцям, а що буде, якщо зануритись у тему?

Словом, ще не навчилися  мерські фінансисти грошики державні рахувати. І це дуже сумно доводиться визнати.

Як порадите – калькулятор подарувати їм на новий бюджетний рік або окуляри?», - написав Романенко.

Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Координатор Днепропетровского Евромайдана, общественный деятель
Подробнее
Депутат Днепровского городского совета 7 созыва
Подробнее
Заместитель городского головы Днепра, директор финансово-экономического департамента Днепровского горсовета.
Подробнее
Комментарии
Романенко
05.12.2016
Как по мне - мудак!!!
Последние записи в блогах

«Станом на перше червня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить понад 40,6 тисяч на загальну суму 4,2 млрд гривень. За результатами декларування підлягає сплаті до бюджету 106,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 13,8 млн грн військового збору. Це відповідно на 15,7 млн грн та на 1,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», - повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Вона також розповіла, що найбільше декларацій про доходи надійшло від отримання спадщини (2676 на загальну суму 1 млрд 394,7 млн гривень) та продажу рухомого/нерухомого майна (1121 на загальну суму 283,7 млн гривень). Іноземний дохід в розмірі 129,6 млн грн задекларували 200 мешканців області.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 278 громадян регіону. За результатами декларування вони сплатять 40,4 млн грн ПДФО та 4,4 млн грн військового збору.

Разом з тим, 5687 мешканців Дніпропетровської області заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають 12 млн гривень.

Подробнее

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет